Ergoterapija skaidrės


Ergoterapija. Dabartiniu visuomenės raidos etapu ligos ir traumos vis dažniau nesukelia individo mirties. Invalidumas yra ne tik medicinos, bet ir socialinė, ekonominė problema. Ergoterapija (gr. ergon – darbas, therapeia – gydymas). Tai mokslas apie sutrikusios žmogaus veiklos atgavimą ar ugdymą. Tikslai. Pagrindinis egroterapijos tikslas – padėti sugrįžti paciento fizinėms, protinėms, socialinėms ir profesinėms galimybėms. Kiti ergoterapijos tikslai. Išlaikyti didžiausią paciento aktyvumą atliekant kasdienę gyvenimo veiklą. Stiprinti paciento pasitikėjimą. Ergoterapijos rūšys. Buities, apsitarnavimo įgūdžių atkūrimas arba formavimas. Ergoterapijos priemonės. Mokomosios Individualūs treniruokliai Darbo treniruokliai Butai-treniruokliai [2]. Sutrikusiai funkcijai atstatyti gali būti naudojamos įvairios priemonės. Neesant galimybių pilnai atstatyti sutrikusių funkcijų. Ergoterapeuto darbo vieta. Stacionaras Specializuoti reabilitacijos centrai Namai ir dienos stacionarai Darbovietė [2]. Erogoterapeutai, taikydami tikslingą veiklą, siekia paciento funkcinės būklės pagerėjimo, aktyvumo bei dalyvumo didinimo. Ergoterapija siekiama išmokyti pacientą vėl savarankiškai tvarkyti savo gyvenimą. Ergoterapijos modeliai. Apibrėžia ergoterapijos praktikos esmę. Pavyzdžiui, vienas modelis yra grindžiamas žmogaus biomechaniką, kuri lemia asmens judėjimo atlikimą. Ergoterapija taikoma įvairaus amžiaus pacientams esant. Atramos-judamojo aparato traumoms, kartu esant sąnarių sustingimui ir kontraktūroms. Naudota literatūra.

Invalidumas yra ne tik medicinos, bet ir socialinė, ekonominė problema. Šie visi klausimai sprendžiami taikant reabilitaciją. Svarbi reabilitacijos priemonė yra ergoterapija. [2].

Išlaikyti didžiausią paciento aktyvumą atliekant kasdienę gyvenimo veiklą, išmokyti pacientą kokybiškai atlikti savipriežiūros veiksmus, esant ribotam funkciniam judumui (mobilumui). Padidinti ir išlaikyti paciento mobilumą ir judesių koordinaciją, išmokyti atlikti kasdienei veiklai reikalingus veiksmus naudojant technines reabilitacijos priemones, pritaikyti paciento aplinką, įvertinus jo mobilumo sutrikimo laipsnį.[1].

Buities, apsitarnavimo įgūdžių atkūrimas arba formavimas. Darbo įgūdžių atkūrimas arba formavimas. Mokymo ir treniravimo metodikos kūrimas. Industrinė ergoterapija – specialistai, žinantys kuriuos vežimėlius, protezus, lazdas, vonias ir pan. pasirinkti. Rekreacinė (atokvėpio, jėgų atgavimo) ergoterapija.[2].

Mokomosios Individualūs treniruokliai Darbo treniruokliai Butai-treniruokliai [2].

Ergoterapija siekiama išmokyti pacientą vėl savarankiškai tvarkyti savo gyvenimą, padėti prisitaikyti prie pasikeitusių galimybių bei poreikių. Ergoterapijai būtinas paciento dalyvavimas. Pacientas turi žinoti ir suprasti ergoterapijos tikslus, reikšmę, užsiėminų metu jaustis komfortabiliai, saugiai. [3].

Apibrėžia ergoterapijos praktikos esmę. Modeliai pateikia ir sujungia daugelį teorijų, kurias ergoterapeutas taiko savo praktiniam darbui. Kiekvienas modelis yra skirtas tam tikrai žmogaus veiklos sričiai. [4].

Pavyzdžiui, vienas modelis yra grindžiamas žmogaus biomechaniką, kuri lemia asmens judėjimo atlikimą. Kiti modeliai apibrėžia jutiminius vyksmus, suvokimą ir pažinimą bei paskatas(motyvaciją).

  • Sveikata Skaidrės
  • MS PowerPoint 1617 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (671 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Ergoterapija skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Ergoterapija skaidrės. (2015 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergoterapija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:11
×