Ergoterapijos mokymo planas


Ergoterapijos mokymo planas.

53 metų dirbantis vyras , vardu Paulius, patyrės galvos smegenų insultą. Jam diagnozuota dešinės pusės hemiparezė. Pats yra dešiniarankis. Pauliui kyla sunkumų valgant ir rengiantis, persėdant iš lovos į vežimėlį ir atgal. Noriai atlikinėja pratimus, bet su sveikąja puse. Bet, atėjus ergoterapeutei, dirba nenoriai, išsisukinėja nuo pratimų, neturi motyvacijos. Pacientas stengiasi kuo mažiau naudoti pažeistą ranką, nes mano, jog taip bus geriau. Gyvena su žmona ir sūnumi.

Motyvuosiu pacientą ergoterapijos procedure teikiama nauda, paaiškinsiu, jog jų pagalba pacientas išmoks kai kurias kasdienines veiklas atlikti pats ir būti bent jau dalinai nepriklausomam nuo kitų. Paaiškinsiu, jog dažniausiai reikia tik paciento noro ir didelių tikslų. Pateiksiu pavyzdžių, kaip žmonės po insulto gyvena savarankiškai. Mėginčiau diskutuojant išsiaiškinti paciento lūkesčius, stegsiuos motyvuoti jį veiklai.

1)Suteiksiu pacientui ir jo šeimos nariams žinių apie insultą, paaiškinsiu, jog insultas- tai ūminis galvos smegenų sutrikimas. Jis įvyksta, kai smegenų infarkto metu staiga užsikemša galvos smegenis maitinančios kraujagyslės. Papasakosiu pacientui, kad ergoterapija- tai gydymas kasdienine veikla ar laisvalaikio užsiėmimais, kurio tikslas- didinti paciento savarankiškumą įvairiose veiklose. Informuosiu, jog po ergoterapijos procedurūų dauguma pacientų, išgyvenę galvos smegenų infarktą, gali grįžti į pilnavertį ir savarankišką gyvenimą.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (882 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolita
  • Ergoterapijos mokymo planas
    10 - 9 balsai (-ų)
Ergoterapijos mokymo planas. (2015 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergoterapijos-mokymo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 21:16
×