Erich Fromm „Menas mylėti“


Erich Fromm „Menas mylėti“. Meilė. Kas tai? O kas jums yra meilė. ? ? ? Erich‘o Fromm‘o mintys apie meilę. Meilė skirstoma į. Broliška meilė. Motinos meilė. Transcendencijos poreikis. Užduotis. Erotinė meilė. Staigus „įsimylėjimas”. Atskirtumo suvokimas. Seksualinis potraukis. Tai kas gi yra erotinė meilė? Meilė - tai menas. Laimingi tie, kurie išmoksta šio meno. Meilė sau. Kalvinas ir Froidas. Meilė sau ir kitiems, ar tai priešingybė? Savanaudiškumas. Meilė Dievui. Matriarchalinė ir patriarchalinė religija. Paradoksalioji logika. Rytų ir Vakarų religija. Meilė tėvams ir meilė Dievui. Klausimas aplankui.

Erotinė meilė yra priešinga šioms dviems meilėms, kadangi ji siekia visiško susiliejimo bei vienybės su kitu asmeniu. Anot E.Fromm’o, erotinė meilė savo prigimtimi yra išskirtinė ir neuniversali, tai ko gero, pati apgaulingiausia meilės rūšis. Ji dažniausiai painiojama su staigiu „įsimylėjimu“.

Šis staigus intymumo išgyvenimas yra trumpalaikis. Staigų “įsimylėjimą” žmonės suvokia kaip atskirtumą.

Staigiai įsimylėjusiems žmonėms intymumas pasiekiamas tiesiogiai per seksualinį kontaktą. Kito asmens atskirtumą jie supranta kaip fizinį atskirtumą, todėl fizinis susiliejimas jiems reiškia atskirtumo įveikimą. Kadangi atskirtumas yra įveiktas, tuomet patiriamas laikinasis artumas, tačiau jis vis silpnėja ir tada jau siekiama meilės kitam asmeniui, naujam nepažįstamajam. VISKĄ LYDI ILIUZIJA, KAD NAUJA MEILĖ IŠ ESMĖS SKIRSIS NUO ANKSTESNIŲJŲ.

Tai nėra vien fizinis potraukis, skausmingos įtampos pašalinimas. Seksualinį potraukį gali sužadinti: vienatvės nerimas; noras valdyti ar būti valdomu; tuštybė; noras žeisti ar sunaikinti “iš meilės.

Jei erotinė meilė kartu nėra ir broliška meilė, tai tegali būti trumpalaikis orgazminis ryšys. Žinoma, erotinėje meilėje yra išskirtinumo, kurio nėra broliškoje ir motiniškoje meilėje. Erotinė meilė pasirenka vieną, bet myli tame žmoguje visą žmoniją, visa kas gyva. Jei visa tai jaučiama abipusiškai, tuomet tai yra tikroji “erotinė” meilė, kuria jaučiant fizinis suartėjimas nesukelia žmogui noro ar poreikio ieškoti naujos meilės.

Meilė - tai menas. Laimingi tie, kurie išmoksta šio meno.

  • MS PowerPoint 12809 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (1105 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Erich Fromm „Menas mylėti“
    10 - 6 balsai (-ų)
Erich Fromm „Menas mylėti“. (2015 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/erich-fromm-menas-myleti.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 09:08
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo