Ėrichas Fromas: biografija ir filosofinės idėjos


Ėrichas Fromas. Biografija. Ėrikas Fromas gimė Frankfurte (Vokietija) 1900 m. Filosofinės idėjos. Asmenybė - įgimtų poreikių bei socialinių normų sąveikos produktas. Citatos. “Meilė nėra natūrali. Ji reikalauja disciplinos, koncentracijos. Idėjų aktualumas šių dienų žmogui. Šiais laikais rašoma daugybė knygų apie meilę. Šaltiniai.


Asmenybė - įgimtų poreikių bei socialinių normų sąveikos produktas. Žmogui yra labai svarbu mokėti likti tik su savimi. Žmogus turi penkis pagrindinius poreikius - susisiejimas su kitais (santykiai su kitais žmonėmis), kūrybiškumas, reikalingo kitam jausmas, savosios tapatybės supratimas, savo vietos atradimas pasaulyje. Susitaikymas su savo laisve yra ženklas sukeltas psichologinių problemų dėl bandymų pabėgti iš laisvės ir prisitaikyti prie visuomenės poreikių. Atsakomybė gali lengvai pereiti į dominavimą arba savarankiškumą, jei nebus trečio meilės komponento - pagarbos. Be meilės gyvenimas - neįmanomas. Būsena būti visiškai atsibudusiam yra būsena nejausti nuobodumo. Mokslas žmones padaro mašinomis, kurios elgiasi kaip žmonės ir gamina žmones, kurie elgiasi kaip mašinos. Turtai nėra žmogaus gyvenimo tikslas. Žmogui yra ypač svarbu tobulėti, lavinti savo asmenybę.

Šiais laikais rašoma daugybė knygų apie meilę, kuriami filmai, nes tai yra vis dar aktualu ir įdomu.

  • MS PowerPoint 799 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (414 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dometa
  • Ėrichas Fromas: biografija ir filosofinės idėjos
    10 - 3 balsai (-ų)
Ėrichas Fromas: biografija ir filosofinės idėjos. (2019 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/erichas-fromas-biografija-ir-filosofines-idejos.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 20 d. 14:06
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo