Eriksono asmenybės raidos teorija


Kas jis buvo? E Eriksonas. E. Eriksono raidos teorija skiriasi pagal tai. Pagal vaiko raida. Nagrinėja visą žmogaus, nuo gimimo iki mirties. E. Eriksonas išskyrė aštuonias asmenybės psichosocialinės raidos stadijas. Pasitikėjimas-nepasitikėjimas Savarankiškumas-gėda ir. Kiekvienoje iš jų individas susiduria su nauju konfliktu ar krize. Autoriaus nuomonė. Žmogus savo gebėjimus realizuoja tik tada. E. Eriksonas teigė. Kad,sėkmė ar nesėkmė,patirta išgyvenant tam tikrą stadiją. Eriksono nuotrauka. E. Eriksonas gimė. 1902-06-15 Mirė1995-05. Ačiu už demėsį.

E.Eriksono raidos teorija skiriasi pagal tai:.

Pasitikėjimas-nepasitikėjimas. Savarankiškumas-gėda ir abejonės. Iniciatyvaumas-kaltė. Gebėjimas atlikti-nevisavertiškumas Tapatumas-vaidmenų painiava. Artumas-vienuma. Atsinaujinimas-sąstingis. Pilnatvė-neviltis.

Kiekvienoje iš jų individas susiduria su nauju konfliktu ar krize,kurią reikia įveikti. Šios krizės skatina asmenybę arba tobulėti,arba regresuoti.

Kad,sėkmė ar nesėkmė,patirta išgyvenant tam tikrą stadiją,lemia žmogaus raidą vėlesniais gyvenimo tarpsniais. Pabrėžė,kad net ir tuo atveju,krizė neįveikiama,kitame amžiaus tarpsnyje įmanoma išvengti tokių pat nesėkmių.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 102 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (241 žodžiai)
  • Jaroslavas
  • Eriksono asmenybės raidos teorija
    10 - 7 balsai (-ų)
Eriksono asmenybės raidos teorija. (2015 m. Vasario 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/eriksono-asmenybes-raidos-teorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 11:47
×