Erkinis encefalitas


Encephalitis acarina. Liekamieji reiskiniai po erkinio encefalito. Erkinio encefalito liekamieji reiskiniai. Referatas apie erkini encefalitą. Erkinis encefalitas referatas. Rita klimiene infekcinės ligos. Erkinis encefalitas ivadas. Rita klimiene - infekcines ligos. Encefalitas kursinis darbas. Klimiene rita infekcines ligos.

Įvadas. Teorinė dalis. Kas yra erkinis encefalitas ir kas jį sukelia. Tyrimai erkiniam encefalitui nustatyti. Erkinio encefalito poveikis žmogaus organizmui. Sunkieji liekamieji reiškiniai persirgus erkiniu encefalitu. Įsisiurbusios erkės pašalinimas. Apsisaugojimas nuo erkių ir erkinio encefalito. Prevencija. Išvados. Literatūra. Priedai.

Kiekvienais metais artėjant daugelio mūsų laukiamam pavasariui, kai išsibudinę iš žiemos apsnūdimo ir džiaugdamiesi šiluma skubame kuo daugiau pabūti gamtoje. Kaip puiku, kad Lietuvoje gausu ežerų, upių, miškų! Nors gamtoje jaučiamės pakankamai saugiai, deja, yra padarėlių, kurių reikia saugotis ir Lietuvos miškuose. Ypač reikėtų saugotis erkių, kurios sukelia sunkią liga – erkinį encefalitą. Erkinis encefalitas (ee) (encephalitis acarina) – tai virusinė liga, pasireiškianti meningoecefalito ir encefalomielito reiškiniais. Tai labai sunki liga, pažeidžianti smegenų dangalus, galvos ir nugaros smegenis. Šios ligos šaltinis yra laukiniai gyvūnai (pelės, lapės, vilkai, stirnos), o pernešėjas – erkės. Šie iš pažiūros nekalti vabalėliai aktyvūs šiltuoju metų sezonu, kai temperatūra yra nuo +5 iki +. Taigi, encefalitą jos platina daugiausia nuo ankstyvo kovo mėn, kai tik atšyla ir jos išalkusios puola žmones, iki tol, kol pašąla. Didžiausias erkių aktyvumas gegužę-birželį, antras aktyvumo pakilimas – rugpjūčio, rugsėjo mėn. Taip pat erkiniu encefalitu galima užsikrėsti vartojant nevirintą karvių arba ožkų pieną, tačiau taip atsitinka labai retai. erkių platinamas encefalitas 1931 m. Pirmą kartą paminėtas austrijos gydytojo h. Šneiderio, o 1937 m. Aprašytas rusijos mokslininkų. Vėliau ši liga paminėta ir nustatytas jos sukilėjas beveik visose europos šalyse. (rita klimienė infekcinės ligos , Kaunas, 2005). Erkinis encefalitas mūsų gamtinėje zonoje labai paplitusi liga, o Lietuva yra erkinio encefalito endeminis regionas, nors užsikrėsti galima visoje Lietuvos teritorijoje, tačiau didesnis pavojus yra šiaurinėje Lietuvos dalyjerkinis encefalitas - sunki gamtinė židininė virusinė liga, kurios metu vyksta galvos ir nugaros smegenų ir jų dangalų uždegimas, dėl kurio ilgam sutrinka žmogaus darbingumas, neretai (apie 30-40% atvejų) sunkūs liekamieji reiškiniai ir neįgalumas. Pagrindinės šios ligos pernešėjos – erkės yra plačierkės yra ir infekcijos pernešejos, ir infekcijos rezervuaras. Žmogus erkiniu encefalitu dažniausiai užsikrečia transmisiniu keliu per erkių įkandimus. Pagrindinis infekcijos rezervuaras yra graužikai, o žmogus - galutinis infekcijos šeimininkas. Erkių dydis įvaruoja nuo 0,1 iki 15 mm. Jų krūtinėlė ir pilvelis suagęs. Galvos vietoje yra tik burna, sudaryta iš žandų arba ilgo siurbtuko. Suagusios erkės turi keturias poras kojų, o lervos – tris. Laisvoje gamtoje gyvenančių, mintančių organinėmis liekanomis rūšių erkės turi šarvą, o parazitinės formos – tik chitininius skydelius.

  • Microsoft Word 396 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (2361 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dane
  • Erkinis encefalitas
    10 - 1 balsai (-ų)
Erkinis encefalitas. (2011 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/erkinis-encefalitas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 04:33
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo