Erkių platinamos ligos


Erkių platinamos ligos. Sužinosime. Kas yra erkė? Kraujasiurbė erkė sušvirkščia seilių, kuriose gali būti patogeninių organizmų. Kas yra Laimo liga? Kas sukelia Laimo ligą? Kaip užsikrečiama šia liga? Kaip gydytis? Erkinis encefalitas. Kas yra erkinis encefalitas? Kas sukelia erkinį encefalitą ? Kaip užsikrečiama šia liga? Ligos pasekmės. Gydymas. Kaip apsisaugoti nuo erkių? Ką daryti, jeigu įsisegė erkė? Truputis užduočių.

Kas yra erkė. Kas yra Laimo liga, erkinis encefalitas. Kas sukelia šias ligas. Kaip užsikrečiama. Kaip gydytis. Ligos pasėkmės.

Erkės – voragyvių būrys. Kūnas plokščias be skersinės pertvaros. Kojos trumpos, tik truputį ilgesnės už kūną arba tokio pat ilgio. Vaikščioja lėtai.

Kraujasiurbė erkė sušvirkščia seilių, kuriose gali būti patogeninių organizmų. Lietuvoje gyvenančios erkės dažniausiai platina Laimo ligą ir erkinį encefalitą.

Dėvėkite galvos apdangalą, drabužius ilgomis rankovėmis. Mūvėkite ilgas kelnes, susikiškite jas į puskojines. Rinkitės šviesius drabužius. Ant jų geriau matyti erkės. Išpurškite drabužius repelentu- priemone erkėms atbaidyti. Nebraidykite po aukštą žolę, venkite drėgnų pamiškių, krūmynų. Po iškylos gamtoje nusiprauskite ir gerai apsižiūrėkite, ypač pakinklius, kirkšnis, pažastis. Iškyloje dėvėtus drabužius išskalbkite arba pakabinkite saulėje.

Pirmiausia, kuo greičiau pašalinkite erkę. Patogiausia ją suimti pincetu ir staigiu trūktelėjimu ištraukti. Paskui dezinfekuokite įkandimo vietą. Negalima parazito pilvelio tepti riebalais ar etilo alkoholiu.

Kokie Laimos ligos požymiai? Kaip ji gydoma? Tarkime esi iškyloje. Kaip apsisaugoti nuo erkių? Kaip pašalinti įsisegusią erkę?

Lukas Bačiulaitis ir Paulius Gumuliauskis. Mokytoja: Rūta Galbogytė .

  • MS PowerPoint 3238 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (568 žodžiai)
  • Lbaciulaitis
  • Erkių platinamos ligos
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Erkių platinamos ligos. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/erkiu-platinamos-ligos.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 13:19
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo