Ernestas Hemingvėjus lietuvių skaidrės


Ernestas Hemingvėjus. Gimė 1899 m. liepos 21 d. JAV novelistas ir romanistas, trumpų istorijų rašytojas. Faktai. Sulaukęs pilnametystės, Hemingvėjus jau pradėjo rašyti trumpai ir aiškiai. Gyvenimo raida. Hemingvėjaus kūriniams autentiška karo. Kūrybos bruožai. Hemingvėjus, kaip „Prarastosios kartos atstovas“. „Prarastosios kartos atstovas“. Šis 1929m. parašytas romanas atspindi, pagal autorių. „Atsisveikinimas su ginklais“. Hemingvėjus kaip. Tarp karų. Po karo, autorius 1952 m. parašė bene žinomiausia savo kūrinį – „Senis ir jūra“. „Senis ir jūra“. Ši apysaka – nedidelės apimties kūrinys. Daug teksto užima jūros aprašymai ir senio pokalbiai su savimi. (1925) „Pavasario liūtis“ (1937) „Turėti ir neturėti“ (1950) „Anapus upės. Kiti kūriniai. Dėl pašlijusios sveikatos ir depresijų 1961 m. Mirtis. Kitų JAV rašytojų, Hemingvėjus yra vertinamas kaip amerikiečių po I pasaulinio karo atstovas. Palikimas. „Žmogus nėra sukurtas pralaimėti. Hemingvėjaus mintys.


Gimė 1899 m. liepos 21 d. Buvo „prarastosios kartos“ atstovas.

Sulaukęs pilnametystės, Hemingvėjus jau pradėjo rašyti trumpai ir aiškiai, pradėjęs dirbti žurnalistu. Po metų, jis įstojo savanoriu į JAV Raudonojo Kryžiaus transporto korpusą, bei išvyko į Europą, kur susidūrė su problemomis. Kiek vėliau, Paryžiuje jis susipažino su kitų Vakarų šalių menininkais.

Hemingvėjaus kūriniams autentiška karo, koridos, medžioklės, žvejybos patirtis suteikia ypatingo patrauklumo ir stiprumo. Gyvenimo pažinimas suformavo ir herojų, išreiškiantį vyriškumo idealą. Autorius vaizduoja žmogų, pasižymintį fizine jėga, ištverme, išdidų ir garbingą. Hemingvėjus visada stengėsi būti priekyje, nenugalėtas, todėl jo kūryboje svarbi žlugdomo, pralaiminčio, bet nepasiduodančio ir nenugalimo žmogaus tema.

Hemingvėjus, kaip „prarastosios kartos atstovas“, išgarsėjo parašęs romaną „Fiesta“ (1926). Jame atsispindėjo šios kartos žmonių neradimas vietos ir gyvenimo prasmės kasdienybėje.

Šis 1929m. parašytas romanas atspindi, pagal autorių, „beprasmį žmonių žudymą, kuriame nieko didingo negali būti“. Karo fronte vaizduojama leitenanto Henrio ir med.sesers Ketrinos meilės istorija.

Hemingvėjus, kaip karo korespondentas, dalyvavo Ispanijos pilietiniame kare (1936-1939), pagal šį karą sukūrė antifašistinį romaną „Kam skambina varpai“ (1940) Vykstant Antrajam pasauliniam karui, Hemingvėjus ir vėl įvykių sūkuryje – savo kateriu Kubos vandenyse ieškojo nacių povandeninių laivų, dalyvavo išvaduojant Paryžių.

  • MS PowerPoint 356 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (536 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Viktoras
  • Ernestas Hemingvėjus lietuvių skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Ernestas Hemingvėjus lietuvių skaidrės. (2017 m. Vasario 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ernestas-hemingvejus-lietuviu-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 15:42
×