Ernestas Mileris Hemingvėjus


Ernestas mileris hemingvėjus. Talento brendimas. Gyvenimo universitetai. Žurnalistikos mokykla. Pirmasis pasaulinis karas. Rašytojo darbas. “Prarastoji karta”. Ankstyvoji kūryba. Tolesnis gyvenimo kelias. Ispanijos pilietinis karas. “Kam skambina varpai”. Antrasis pasaulinis karas. Pokario laikotarpis. “Senis ir jūra”. Paskutiniai gyvenimo metai. Bibliografija. Šaltiniai.

Ernestas Hemingvėjus - XX a. amerikiečių prozos atstovas - sukūrė savitos struktūros romaną su specifišku, hemingvėjišku herojumi, turinčiu savo moralinį kodeksą, įtvirtino tam tikrą pasakojimo manierą bei prozos stilių. Hemingvėjus parodė savo originalų braižą ir kurdamas apysakos žanrą. Visa jo kūryba persunkta tragiško optimizmo.

E. Hemingvėjus neįgijo akademinio išsilavinimo, tačiau, kaip nurodo jo kūrybos tyrinėtojas Ivanas Kaškinas, baigė tris gyvenimo universitetus:.

Žurnalistikos mokyklą; Pirmąjį pasaulinį karą; rašytojo darbą.

Žurnalisto darbą Hemingvėjus pradėjo dirbdamas provincijos laikraštyje “Kansas City Star” ir per septynis mėnesius įgijo daug naudingų profesinių žinių. Reporterio darbas Hemingvėjų vertė susidurti su įvairiais žmonėmis, suteikė jam daug gyvenimo patirties. Vėliau rašytojas prisiminė, kad darbas šiame leidinyje išmokė jį “rašyti paprastai apie paprastus dalykus”.

Hemingvėjus, tuomet devyniolikos metų jaunuolis, įstojęs savanoriu į sanitarinį būrį, išvyksta į Italiją. Fronte rašytojas buvo sunkiai sužeistas (operuotas 12 kartų ir išimtos 227 skeveldros). Už narsumą apdovanotas italų karo kryžiumi ir sidabro medaliu. Regėti baisumai, susidūrimas su mirtimi, pažintis su kareiviais ir jų likimu parodė karo beprasmiškumą. Hemingvėjus įsitikino, kad tokiame kare laukia ne herojiška mirtis, o negailestingos žudynės. Likę įspūdžiai ir išgyvenimai suteikė nemažai medžiagos ankstyvajai kūrybai.

1918 m. Hemingvėjus, grįžęs į JAV, vėl imasi žurnalisto darbo. 1920-1921 m. dirba Toronto laikraščių “Daily star” ir “Star weekly” korespondentu, tačiau reporterio darbas pradeda jo nebepatenkinti. Šiuo metu tvirtai apsisprendžia tapti rašytoju, todėl kaip neetatinis korespondentas 1921 m. išvyksta į Paryžių. Būdamas antifašistu, straipsniuose rašo apie Musolinio išpuolius, pokarinę Prancūziją. Taip pat lanko sporto arenas, vyksta į Ispaniją pažiūrėti bulių kautynių.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 5653 KB
  • 2014 m.
  • 33 puslapiai (1663 žodžiai)
  • Wikute14
  • Ernestas Mileris Hemingvėjus
    10 - 4 balsai (-ų)
Ernestas Mileris Hemingvėjus. (2014 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/ernestas-mileris-hemingvejus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:20
×