ES aplinkosauga


Teisės savarankiškas darbas. Įvadas. Aplinkos kompensacija. Prognozės. Aplinkos kompensacija pripažinta teismo. Biologinės įvairovės politikos. 2/43/eeb direktyva. 5/337/eeb direktyva. Literatūra.


Aplinkos kompensacija yra kompensuoti neigiamo poveikio veiksmus, kurie turi teigiamą poveikį aplinkos plėtrai. Aplinkos kompensacijos naudojimas vystėsi Naujojoje Zelandijoje pagal išteklių valdymo įstatymą 1991 metais (RMA aktas), vis dėlto trūksta teisėkūros apibrėžimo. Nepaisant to, aplinkos kompensacija yra plačiai naudojama visoje Naujojoje Zelandijoje su priemonėmis kaip pavyzdžiui: apsauginiai sandoriai, atsodinimo programos, mokslinių tyrimų finansavimas ir pan.

Biologinės įvairovės NPS siekia apsaugoti svarbią vietinę augaliją ir gyvūniją ant privačios žemės buveinių ir turės didelį poveikį žemės savininkams ir kūrėjams. Šis straipsnis nagrinėja siūlomą biologinės įvairovės kompensavimo naudojimą. Biologinės įvairovės NPS su konkrečia nuoroda į platesnės koncepcijos aplinkos kompensaciją, kaip ji buvo sukurta teismo ir atsižvelgiant į jo akademinius pagrindus.

Darbo tikslas: išanalizuoti ES aplinkosaugos politiką.

Darbo uždaviniai:

Paaiškinti kas yra aplinkos kompensacija;

Pateikti aplinkos žalos pavyzdžius;

Pateikti aplinkos žalos atlyginimo sprendimų;

Aptarti 92/43; 85/337 direktyvas.

Gerai žinomas dėl savo išsamios diskusijos dėl per mažo investavimo Kvinstauno ežerų rajonui (Tarybos C48 / 2006 JF Investments). Aplinkos teismas apibrėžia aplinkosaugos kompensaciją kaip:

... Bet koks veiksmas (darbų, paslaugų arba ribojančių susitarimų), kad būtų išvengti, ištaisyti arba sušvelninti neigiamą poveikį veikloje, atitinkamoje srityje, kraštovaizdžiui ar aplinkai kaip kompensacija už neišvengiamumą ir nesušvelnintos neigiamo poveikio įtakos, dėl kurios prašoma sutikimo.

Terminas "biologinės įvairovės atlyginimas" yra apibrėžtas Biologinės įvairovės nacionalinio policijos pareiškimo kaip:

... Išmatuojami išsaugojimo rezultatų, atsiradusių nuo veiksmų, kurie skirti kompensuoti daugiau kaip nežymias neigiamo poveikio biologinei įvairovei pasekmes. Biologinės įvairovės kompensacijos tikslas yra nepasiekti jokio nuostolio ir pageidaujama išsaugoti rūšinės sudėties, buveinių ir ekosistemų struktūras, tokias kokios jos natūraliai susikūrusios.

ES aplinkosauga. (2015 m. Gruodžio 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/es-aplinkosauga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:24