ES Aplinkosaugos strategijos raida


Įvadas. Es aplinkosaugos strategijos raida. Santrauka. Pirmoji, antroji, trečioji ir ketvirtoji veiksmų programa. Išvados. Literatūra.

politinių priemonių įvairovės plėtimas (švietimas ir informacija; technologinis vystymasis, aplinkosaugos išlaidų įskaičiavimas į kainas; finansinės paramos mechanizmai ir kt.).

Finansinės paramos mechanizmai: LIFE programa, Struktūriniai fondai, Ryšių fondas, EIB paskolos.

tsižvelgimas į aplinką, priimant sprendimus, susijusius žemės panaudojimo planavimu ir valdymu.

Klimato keitimasis: Šios srities tikslas – sumažinti “šiltnamio” efekto dujas iki tokiom lygio, kuris nesukeltų žemės klimato nenatūralaus keitimosi. Remiantis Kyoto Protokolu, ES sutinka sumažinti savo išmetamas “šiltnamio” dujas 8%, lyginant su 1990 m., iki 2008-2012. Kad galėtų pasiekti tokio užsibrėžto tikslo, ES turi atlikti struktūrinius pakeitimus, ypač transporto ir energijos sektoriuose, bei pasiekti didesnį efektyvumą ir energijos taupymą. Stipriai skatinamas licencijų rinkos įvedimas, tyrimai technologijų srityje, piliečių informavimas

Aplinka ir sveikata: tikslas – pasiekti tokio lygio aplinką, kuri neturėtų didelės įtakos ar nekenktų žmogaus sveikatai. Vis labiau suvokiama, jog egzistuoja tarpusavio ryšys tarp žmonių sveikatos ir gamtos problemų, todėl būtini įvairūs prevenciniai veiksmai, atsižvelgiant į jautriausias populiacijos grupes, t.y. pagyvenusius asmenis ir vaikus. Dėl šios priežasties, ypatingą dėmesį reikia skirti direktyvų, susijusių su vandeniu ir triukšmu, įgyvendinimui, taip pat cheminių medžiagų keliamų pavojų valdymo sistemos pakeitimą. ES naujoji chemijos strategija numato naujas, griežtesnes normas cheminių medžiagų gamybai ir naudojimui.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2310 žodžiai)
  • Mokykla
  • Alex
  • ES Aplinkosaugos strategijos raida
    10 - 10 balsai (-ų)
ES Aplinkosaugos strategijos raida. (2015 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-aplinkosaugos-strategijos-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 13:08
×