ES Direktyvos


ES Direktyvos. Kas yra direktyva? Direktyva – vienas iš Europos Bendrijos steigimo (Romos) sutarties 249 str. Pagrindinis direktyvos tikslas – siekti. Direktyvoje būna nustatytas jos nuostatų perkėlimo į nacionalinę teisę terminas. Tam, kad direktyvos nuostatų poveikį pajustų ir paprasti piliečiai. Kiekvieną ES direktyvą privaloma perkelti į nacionalinę teisę. Tarp visų Europos. Direktyva taikoma. Kada normos aiškios, tikslios ir besąlyginės. Viekimo spragos. Direktyvos veikimas riboja nacionalinę teisę. Apibendrintai direktyvos. Privalomos valstybėms narėms.

Pagrindinis direktyvos tikslas – siekti, kad valstybių narių įstatymai būtų suderinti su ES institucijų patvirtintais standartais ir normomis arba kad būtų vykdomos iš Bendrijų steigimo sutarčių kylančios pareigos.

Kiekvieną ES direktyvą privaloma perkelti į nacionalinę teisę. Kartais vienai direktyvai prireikia net kelių naujų įstatymų. ES teisės perkėlimas į nacionalinę teisę reiškia griežtesnes normas ir aukštesnius standartus tam tikrose srityse, tačiau ES direktyvos nedraudžia kiekvienai šaliai savo viduje nustatyti dar griežtesnių taisyklių už numatytas Europos Sąjungos teisės. (Pavyzdžiui, ES direktyvoje, reglamentuojančioje indėlių draudimą, nustatyta, kad valstybė turi garantuoti, jog indėlininkas, bankrutavus bankui, privalo atgauti ne mažiau kaip 20 tūkst. eurų savo indėlio, bet ES šalis gali taikyti ir didesnę draudimo sumą).

Kada normos aiškios, tikslios ir besąlyginės; Įgyvendinimo terminas turi būti pasibaigęs; Kada valstybė narė laiku neįgyvendino arba nepakankamai įgyvendino direktyvos nuostatas.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 15 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (394 žodžiai)
  • Katrinka889
  • ES Direktyvos
    10 - 9 balsai (-ų)
ES Direktyvos. (2015 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-direktyvos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:19
×