ES Europos sąjungos plėtros problemos


Įvadas. „kopenhagos kriterijai“. Bendra es plėtra ir jos problemos. Keturi plėtros etapai ir jų problemos. Europos sąjungos plėtra – ekonominiai pokyčiai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Europos Sąjunga (toliau ES) yra dvidešimt septynių valstybių ekonominė bei politinė bendrija. Europos Sąjungos steigėjos buvo tik šešios valstybės, nuo 1950 m. iki šių dienų daug kas pasikeitė. Šiandien Europos Sąjunga – tai šeima, vienijanti 27 šalis ir 500 milijonų piliečių, drauge dirbančių dėl taikos ir gerovės. 1957 m. pasirašyta Romos sutartis yra vienas ES steigimo teisės aktų.

Europos Sąjungos darbas davė ir tebeduoda naudos Europos ir kitų šalių gyventojams. Europos Sąjunga turi daug funkcijų. Du pagrindiniai jos tikslai - integracija ir plėtra. Teigiama, jog pastarosios procesas nėra sustojęs, numatoma tolesnė ES plėtra. Bet daugelio nuomone, Europa, visų pirma turėtų susitvarkyti savo vidaus problemas ir tik vėliau šnekėti apie plėtrą. Juk Baltijos šalys dar tik atsigauna po krizės, o ką jau šnekėti apie Graikiją, kuri yra ant bankroto ribos.

Pagrindinis darbo tikslas – susipažinti su Europos sąjungos plėtra ir jos problemomis.

Darbo uždaviniai:

1.Išsiaiškinti pagrindinius kriterijus naujoms narėms stojant į ES.

2.Apžvelgti bendrą ES plėtrą ir jos problemas.

3.Išanalizuoti kiekvieno ES plėtros etapo problemas.

4.Išsiaiškinti teiginį: Europos Sąjungos plėtra – ekonominiai pokyčiai Lietuvos pavyzdžiu.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3587 žodžiai)
  • ES Europos sąjungos plėtros problemos
    10 - 3 balsai (-ų)
ES Europos sąjungos plėtros problemos. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-europos-sajungos-pletros-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 03:09
×