ES institucijos ir valdymas


Europos sajungos institucijos ir valdymas. Europos sajungos valdymas. Europos sajungos valdymo struktura. Es valdymo struktūra. Es institucijos referatas. Europos sajungos socialine politika referatai. Europos sąjungos institucijos ir valdymas :. Teisesaugos instituciju trukumai referatas. Europos sajungos socialines politikos konspektas. Es valdymas.

Europos bedrijos. Bendrijų institucijos. Europos parlamentas. Parlamentinė asamblėja tampa parlamentu. Parlamento rinkimai. Bendrijos plėtra ir parlamento kaita. Politinės partijos ir koalicijos. Parlamentinio darbo patirtis. Būstinė. Vadybinės parlamento struktūros. Europos sąjungos taryba. Bendra charakteristika ir funkcijos. Posėdžių organizavimas. Ministrų taryba. Europos komisija. Europos sąjungos teisingumo teismas. Europos audito rūmai. Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas. Regionų komitetas. Europos centrinis bankas. Europos investicijų bankas. Europos ombudsmenas.

1995 m. Eapb anrės surengė pasitarimą mesinoje (italija). Čia nusorendė įsteigti europos ekonominę bendriją (eeb) ir europos atominės energijos bendriją (euratom).

Jungtinės karalystės nariai nesutiko su vienodo išorinio tarifo įvedimu.

Eeb ir euratomo steigimo sutartys buvo pasirašytos 1957 m. Kovą romoje.

1967 m. Abi šios sutartys buvo sujungtos su eapb sutartimi. Romos sutartimis buvo įtvirtintos visoms europos bedrijoms bendros valdžios institucijos: ministrų taryba, komisija, parlamentas ir teismas.

Pirmasis ekonominės integracijos etapas buvo komercinis: sudaryta muitų sąjunga su bendru išorinio tarifo įvedimu ir visiškų tarifų bei kvotų panaikinimu rinkos viduje.

Antroji pakopa numatė platesnę ekonominę sąjungą įgyvendinant bendrąją žemės ūkio politiką, įvedant laisvą darbo jėgos ir kapitalo judėjimą, derinant socialinę politiką, diegiant bendrus sveikatos, darbo saugos ir kt. Standartus, įgyvendinant pinigų sąjungą, įvedant bendrą valiutą ir įsteigiant bendrą centrinį banką.

Vėlėsnėmis sutartimis (mastrichto, amsterdamo, nicos vieningu europos aktu) buvo tęsiama ir plečiama bendrijos narių ekonominė ir politinė integracija.

  • MS PowerPoint 118 KB
  • 2012 m.
  • 68 puslapiai
  • Greta
  • ES institucijos ir valdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
ES institucijos ir valdymas. (2011 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-institucijos-ir-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 00:05
×