ES Investicijos


Es investicijos lietuvoje. Europos sąjungos investicijos lietuvoje. Investicijos savoka. Es saliu investicijos. Referatas investicijos. P. wonnacott, r. wonnacott investicijos. Laisvas kapitalo judejimas skaidres. Antai p. wonnacott ir r. wonnacott teigia, kad investavimas (investment) yra kapitalo kaupimas.. Es investicijų formos rūšys. Referatas investicija i turta.

Įvadas. Investicijų sąvoka ir rūšys. Investicijų sąvoka. Investicijų rūšys. Kai kurių es valstybių investiciniai santykiai. Vokietija. Prancūzija. Didžioji britanija (jungtinė karalystė). Švedija. Danija. Suomija. Čekija. Vengrija. Es valstybių investicijos lietuvoje. Išvados. Priedai. Naudota literatūra. Tikslas ir uždaviniai. Aptarti investicijų sąvokas ir rūšis. Aptarti es valstybių investicinius santykius. Aptarti es valstybių investicijas lietuvoje.

Vos per pusę šimtmečio europos sąjunga (es) pasiekė svarbių dalykų. Savo valstybėms narėms ji užtikrino taiką, o piliečiams - gerovę. Ji sukūrė bendrą europos valiutą (eurą) ir sienų nedalijamą bendrąją rinką, kurioje laisvai juda prekės, asmenys, paslaugos ir kapitalas. Turėjusi šešias valstybes nares, ji tapo galinga jėga prekyboje, pasaulio lydere aplinkos apsaugos srityje ir dosniausia besivystančių šalių rėmėja.

Laisvas kapitalo judėjimas yra vienas esminių elementų, būtinų europos rinkai funkcionuoti. Jis apima pinigų ir finansinio kapitalo judėjimą, tiesiogines ižodis investicijos yra kilęs iš lotynų kalbos (lot. Investio – aprengiu), atėjęs per anglų kalbą (ang. Investments) ir reiškia ilgalaikius kapitalo įdėjimus į ūkio šakas arba vertybiniams popieriams pirkti, siekiant pelno. Iš to seka, kad sąvokos investicijos , kapitalo judėjimas arba lėšų įdėjimas , įdėtos lėšos yra sinonimai.

Lietuvos respublikos investicijų įstatymas, priimtas 1999 m. Liepos d. Investicijas apibrėžia taip: investicijos – tai piniginės lėšos ir įstatymais bei kitais teisės aktais nustatyta tvarka įvertintas materialusis, nematerialusis ir finansinis turtas, kuris investuojamas siekiant iš investavimo objekto gauti pelno (pajamų), socialinį rezultatą (švietimo, kultūros, mokslo, sveikatos ir socialinės apsaugos bei kitose panašiose srityse) arba užtikrinti valstybės funkcijų įgyvendinimą.

P. Wonnacott ir r. Wonnacott teigia, kad investavimas (investment) yra kapitalo kaupimas. Jie nurodo, kad ekonomistai šį terminą vartoja, kalbėdami apie realųjį investavimą, Realų kapitalo kaupimą: pastatų, įrengimų įsigyjimą. Šis terminas nevartojamas kalbant apie finansinį investavimą, pavyzdžiui, obligacijų ar akcijų įsigyjimą.

ekonomikos terminų žodynas nurodo, kad investicijos (investment) – tai, visų pirma, išlaidos, patirtos perkant tokius finansinius vertybinius popierius kaip obligacios ir akcijos; antra, investicijos – tai kapitaliniai įdėjimai perkant materialųjį turtą: gamyklą, mašinas ar įrenginius (pagrindinis kapitalas) arba akcijos apyvartinis kapitalas, Materialieji arba tikrieji įdėjimai.

įvairiose tarptautinėse sutaryse, taip pat ir įvairių šalių įstatymuose užsienio investicijų sąvoka apibrėžiama nevienodai, nors pagrindiniai šios sąvokos apibrėžimo elementai sutampa. Užsienio investicijos – tai, visų pirma, užsienio kilmės kapitalas – įvairių formų ir rūšių nuosavybė.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (3394 žodžiai)
  • Universitetas
  • ES Investicijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
ES Investicijos. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-investicijos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:50
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo