ES ir Lietuvos politika dėl atmosferos ir oro taršos


Europos sąjungos ir lietuvos politika dėl atmosferos ir oro taršos. Tarsos problemos es. Europos sąjungos atmosferos oro apsaugos politika. Es oro tarsos politika. Oro tarsos pasekmes. Faktai apie oro tarsa. Uzterstumo problema yra aktuali. Lietuvos atmosferos problemos. Lietuvos atmosferos faktai. Es atmosferos oro apsaugos politika.

Įvadas. Atmosfera ir oro tarša. Atmosfera. Atmosferos ir oro taršos įtaka sveikatai. Es oro apsaugos politika ir jos įtaka lietuvai. Es oro apsaugos politikos įtaka lietuvai. Aplinkos oro kokybę reglamentuojantys es teisės aktai. Tarptautinės konvencijos dėl oro kokybės apsaugos. Es aplinkos oro apsaugos reikalavimų įgyvendinimo lietuvoje problemos ir perspektyvos. Atmosferos ir oro teršos reiškinių pasekmės. Oro tarša - gryni faktai. Ozono sluoksnio plonėjimo neigiamas poveikis aplinkai. Orų kaita ir ekonominiai svertai. Es veiksmai dėl emisijų mažinimo. Atsakomybė už aplinką – teršėjas moka. Neigiamo poveikio aplinkai mažinimas. Transporto priemonių neigiamo poveikio aplinkai mažinimas. Neigiamo poveikio aplinkai mažinimas buityje bei elektrinėse. Išvados ir rekomendacijos. Literatūros sąrašas. Darbo tikslas – apžvelgti europos sąjungos ir lietuvos politiką dėl atmosferos ir oro tašos.

Darbo problematiškumas – oro tarša kenkia tiek mūsų aplinkai, tiek ir sveikatai: nuo rūgščiųjų lietų nudegintų miškų iki dūstančių nuo didžiausios ozono koncentracijos miestų, nuo skandinavijos ežerų, kuriuose nebėra jokios vandens augalijos ir gyvūnijos iki dumbliais apaugusių tvenkinių. Po dvejų atkaklių derybų metų europos parlamentas ir taryba išleido teisės aktus, kuriais siekiama sumažinti didžiųjų šiluminių elektrinių išmetamų teršalų kiekį ir nustatyti griežtas keturių didžiausių teršalų išmetimo leistinas ribines vertes. Sklindančio nuodingos dujos nepaiso valstybių sienų, todėl atmosferos ir oro tarša yra aktuali problema visoms valstybėms, siekiančioms pagerinti esamą situaciją oro taršai sumažinti.

Darbo aktualumas – daug mažiau žmonių sirgtų plaučių vėžiu, bronchitais, kitomis kvėpavimo organų ligomis. Mes galime pasirinkti, sakysime, svaresnį ar ne tokį svarų vandenį, dirvožemį ar kokią kitą gamtos išteklių rūšį, o štai oru kvėpuojame, deja, tokiu, koks jis yra. Tad visame pasaulyje aktuali atmosferos ir oro taršos problema skatina valstybes kaip įmanoma dėti daugiau pastangų, siekiant mažinti susidariusią taršą, taip apsaugant ne tik esamos, bet ir kitų žmonijos kartų sveikatą. Nuo mūsų pačių poelgių, įtakojančių atmosferos ir oro apsaugą, priklauso ne tik mūsų sveikata, bet tai turi įtakos ir mūsų palikuonims, mūsų kartų kartoms, todėl mums patiems reikia siekti gerinti atmosferos ir oro kokybę, stengiantis kuo mažiau kenkti mus supančiai aplinkai, kaip įmanoma geriau tausojant ją. Teorinis darbo reikšmingumas - susisteminti įvairių autorių pateiktas mintis apie europos sąjungos ir Lietuvos politiką dėl atmosferos kilmė, be abejo, susijusi su pačios žemės atsiradimu. Dar tada, kai žemė buvo tik išsilydęs kamuolys, ją tikriausiai gaubė didžiulis kosminių dujų (ir vandenilio) apvalkalas, kuris po truputį mažėjo, dujoms sklaidantis kosmose. Kai apie išsilydžiusį branduolį ėmė kietėti žemės pluta, iš anglies dioksido, azoto dujų, vandens garų pamažu susidarė atmosfera, kurios sudėtis ne tokia pat kaip vulkanų skleidžiamos dujos. Toliau vėstant, vandens garai, matyt, kondensavosi ir krito į žemės paviršių. Dabar jie sudaro mažiau kaip % atmosferos. Deguonies atsirado gerokai vėliau. Jį išskiria žali augalai, iš anglies dioksido ir vandens sudarydami angliavandenius.

Nuo žemės paviršiaus iki maždaug 50 km aukščio atmosfera labai vienalytė. Ją sudaro įvairių savybių dujų mišinys.

  • Microsoft Word 2118 KB
  • 2012 m.
  • 40 puslapių (11212 žodžiai)
  • ES ir Lietuvos politika dėl atmosferos ir oro taršos
    10 - 1 balsai (-ų)
ES ir Lietuvos politika dėl atmosferos ir oro taršos. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-ir-lietuvos-politika-del-atmosferos-ir-oro-tarsos.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 20 d. 00:25
×