ES oro transporto PESTEL analizė


Įvadas. Pestel analizė. Politiniai veiksniai. Ekonominiai veiksniai. Socialiniai veiksniai. Technologiniai veiksniai. Aplinkos veiksniai. Teisiniai veiksniai. Politinė analizė. Ekonominė analizė. Socialinė analizė. Technologinė analizė. Aplinkos analizė. Teisinė analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.


PESTEL analizė tai rinkodaros struktūra ar įrankis skirtas analizuoti ir (ar) stebėti makro aplinkos (išorinės prekybos aplinka) veiksnius, turinčius įtakos organizacijai. Jos rezultatai leidžia nustatyti grėsmes organizacijai bei jos silpnybes.

Jie apibrėžia kiek ir iki kokio lygmens valdžia kišasi į ekonomiką. Į tai patenka: vyriausybės politika, politinis stabilumas ar nestabilumas užsienio rinkose, tarptautinės prekybos strategija bei politika, mokesčiai, darbo ir aplinkos teisė, prekybos draudimai, apribojimai ir t.t.

Iš aukščiau išvardintų teiginių aišku, jog politiniai veiksniai dažnai daro poveikį organizacijos veiklai ir jos veiklos strategijai. Organizacijos turi sugebėti reaguoti į esamus bei numatomus įstatymus ar apribojimus bei atitinkamai pritaikyti savo verslo strategiją.

Ekonominiai faktoriai turi reikšmingą įtaką tam kaip įmonė organizuoja veiklą, ir kokia pelninga ji yra. Į šiuos faktorius patenka: ekonomikos augimas, susidomėjimo lygis, biržos lygis, infliacija, turimi vartotojų resursai ir t.t.

Šie veiksniai gali būti skirstomi į mikro ir makro ekonominius faktorius. Makroekonominiai veiksniai susiję su ekonomikos (verslo) valdymu, o mikroekonominiai veiksniai susiję su tuo, kaip vartotojai išleidžia savo pajamas.

Taip pat apibrėžiami kaip sociakultūriniai veiksniai. Tai sritys apimančios bendrą populiacijos tikėjimą, nuomonę ar požiūrį. Šie veiksniai apima: populiacijos augimą, amžiaus pasiskirstymą, sveikatos suvokimą, požiūrį į karjerą ir t.t.

Šie veiksniai yra ypač reikšmingi, kadangi turi tiesioginį poveikį rinkodarai, atsižvelgiant į klientus bei jų poreikius.

Visi žinome kaip greitai keičiasi technologijos ir kokią įtaką jos duoda gaminamiems produktams. Technologiniai faktoriai paveikia rinką ir valdymą trimis skirtingais būdais:

Šie veiksniai išsiveržė į priekį tik per pastaruosius 15 metų. Jie tapo svarbūs dėl didėjančio neapdirbtų žaliavų trūkumo, užterštumo didėjimo, etinių klausimų, užterštumo pėdsako ir taršos apmokestinimo. Beto vis daugiau vartotojų pageidauja, kad produktai būtų išgaunami etiškai, ir jei įmanoma, iš atsinaujinančių šaltinių.

Į teisinius veiksnius įeina: sveikata ir saugumas, lygios galimybės, reklamos standartai, vartotojų teisės, produktų žymėjimas ir saugumas.

Aviacija – strategiškai svarbus Europos sąjungos sektorius duodantis gyvybiškai svarbų įnašą į visos Europos sąjungos ekonomiką bei žmonių užimtumą. Aviacijos sektorius išlaiko apie 5 milijonus darbo vietų, bei įneša apie 300 milijardų eurų, arba maždaug 2,1 procento į europos bendrąjį vidaus produktą. Neatsižvelgiant į esamą ekonominę situaciją, prognozuojama, kad pasaulinis oro transportas augs vidutiniškai apie 5 ℅ kasmet dar iki 2030 metų.

  • Microsoft Word 84 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2134 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simonas
  • ES oro transporto PESTEL analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
ES oro transporto PESTEL analizė. (2017 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-oro-transporto-pestel-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 19:26
×
102 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo