ES pagrindai


Įvadas. Kodėl reikia Europos kultūros ir audiovizualinės politikos ? Kaip ES ketina pasiekti savo idėjas ? ES veikla. Audiovizualinė direktyva. Perspektyvos. Santrauka. Literatūros sąrašas.

Sparti technologijų raida Europos kūrybos sektoriui kartu suteikia ir galimybių, ir sukelia sunkumų. Europos Sąjunga pasiryžusi padėti visiems, kas priklauso šiems sektoriams, nuo vietos bendruomenių, puoselėjančių vietos kultūros paveldą, iki apdovanojimus pelnančių filmų režisierių, kad jie galėtų pasinaudoti pasitaikiusiomis progomis ir įveikti iškilusias kliūtis.

Sunkumai nemaži. Naujos valstybės narės didina įvairovę, bet dėl kalbinių ir kultūrinių skirtumų rinka yra suskaidyta. Dėl pasaulinės ekonomikos krizės kūrybos sektorių finansuoti dar sunkiau. Dėl naujų skaitmeninių technologijų iš esmės keičiasi įprasti platinimo būdai – didžiulės įvairių kūrinių bibliotekos iš lentynų persikėlė į kompiuterių diskus .

Europos Sąjungos šalys savaip sprendžia su kultūros ir audiovizualiniu sektoriais susijusius klausimus. ES atliekamas darbas šias pastangas papildo ir suteikia kitokį aspektą. Iš visos ES gauta informacija gali būti panaudota nacionalinės politikos sprendimams paremti arba pateikti geriausios praktikos pavyzdžių, kuriais galėtų pasinaudoti kitos šalys. ES mastu vykdomų program bendras poveikis gali būti didesnis nei tik nacionalinio masto programų, o bendra ES politika gali padėti siekti nacionalinių tikslų. ES kultūros programa didina mūsų bendrą kultūros paveldą, išsiląvinima . Ši ES masto programa ne tik remia bendrą kultūros veiklą, bet ir suteikia galimybę kurti europinio lygmens patirtį turinčias kultūros organizacijas bei skatinti kultūrų bendravimą.

ES yra tikra , kad bendradarbiaudami pasieksime daugiau. Vietos projektai, kuriais siekiama padidinti kultūrinį turizmą, miesto rajonų atkūrimas kultūrai svarbiose srityse, parama nepriklausomų režisierių filmų platinimui – šiuos ir daug kitų tikslų lengviausia pasiekti, kai skirtingų lygmenų organizacijos sutelkia pastangas. Europos Komisija nedirba izoliuotai, bet naudojasi kitų grupių parama, kartu prisidėdama ir prie jų pastangų.

  • Pilietiškumas Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1384 žodžiai)
  • Daina
  • ES pagrindai
    10 - 7 balsai (-ų)
ES pagrindai. (2015 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-pagrindai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:13
×