ES pletra ir santykiai su kaimynais


Kas tai ES plėtra? Pirmasis plėtros etapas. Valstybės kandidatės. Potencialios kandidatės. Plėtros motyvai. Kas tai yra Europos kaimynystės politika ? EKP bendrosios aplinkybės ir geografinė aprėptis. EKP priemonės. EKP dabartinė padėtis. Europos parlamento vaidmuo EKP (A). Europos parlamento vaidmuo EKP (B). Europos parlamento vaidmuo EKP (C). Išvada. Naudojami šaltiniai.

Kas tai yra ES plėtra? 2.Pirmasis plėtros etapas. 3.Valstybės kandidatės . 4.Potencialios kandidatės 5.Plėtros motyvai. 6.Kas tai yra Europos kaimynystės politika ? 7.EKP bendrosios aplinkybės ir geografinė aprėptis 8. EKP priemonės 9. EKP dabartinė padėtis 10. Europos parlamento vaidmuo EKP (A,B,C) 11.Išvada.

EKP remiasi partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimais (PBS) bei Europos ir Viduržemio jūros asociacijos susitarimais, kurie buvo sudaryti su 13 iš 16 šio regiono šalių. Tai nereiškia, kad numatoma sudaryti naujo pobūdžio susitarimą, tačiau pradinis PBS galiojimo laikotarpis baigiasi, todėl reikia atsakyti į klausimą, kokiu teisiniu pagrindu ateityje bus grindžiami dvišaliai santykiai su kaimynėmis Rytuose. 2007 m. pavasarį prasidėjo derybos su Ukraina dėl šiuo metu vadinamojo naujo išsamesnio susitarimo. Pagrindinė EKP priemonė yra dvišaliai EKP veiksmų planai. EKP veiksmų plano rengimas reiškia, kad įsigaliojo PBS arba Europos ir Viduržemio jūros regiono valstybių susitarimas. Komisija rengia veiksmų plano projektą, kuris derinamas su atitinkama kaimynine šalimi. Veiksmų planą tvirtina centrinė jungtinė institucija, įsteigta pagal atitinkamą PBS arba Europos ir Viduržemio jūros regiono šalių susitarimą. Visuose EKP veiksmų planuose išvardijami politinių ir ekonominių reformų tikslai ir konkrečios priemonės. Šiuo požiūriu jie yra panašūs į stojimo partnerystes, kuriose remiamos šalių kandidačių reformos ir pasirengimas narystei ES. Tačiau įgyvendindama EKP, ES nesiekia iš esmės suderinti savo teisės aktų ar teismų praktikos (acquis communautaire), todėl aiškiai jaučiamas akstino imtis reformų, kuris yra būdingas rengiantis narystei, trūkumas.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 316 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (2858 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vladiunia
  • ES pletra ir santykiai su kaimynais
    10 - 4 balsai (-ų)
ES pletra ir santykiai su kaimynais. (2014 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-pletra-ir-santykiai-su-kaimynais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:07
×