ES programa Leader ir jos reikšmė kaimo plėtrai


Įvadas. Es programos leader+ samprata. LEADER+ iniciatyvos principai. Vietos veiklos grupės sandara ir veikla. Es programos leader+ reikšmė kaimo plėtrai. Išvados. Paveikslų sąrašas. Literatūra.


Darbo objektas – ES programa LEADER+ ir jos reikšmė kaimo plėtrai.

Darbo tikslas – išsiaiškinti, kas yra LEADER+ programa ir kokia jos reikšmė kaimo plėtrai.

Labai svarbus yra integruotumo principas, kuriuo siekiama spręsti ne atskirų sektorių problemas, bet ieškoti bendrų sprendimų skirtingoms problemoms spręsti. Tai parengti ir įgyvendinti skirtingų sektorių plėtrą apjungiančią strategiją.

Visus šiuos principus vienija strateginio planavimo principas. Kaimo gerovės kėlimas turi būti planuojamas nuosekliai ir sistemingai siekiant konkrečiai vietovei svarbių plėtros tikslų. Strateginio kaimo vietovės plėtros plano rengimas ir jo įgyvendinimas yra ta veikla, prie kurios kiekvienas gyventojas galėtų ir turėtų prisidėti.

Vietos veiklos grupė yra visuomeninė organizacija, įkurta siekiant įgyvendinti LEADER principus. Vietos veiklos grupės tikslas – veiksmingai pasinaudoti ES skiriama parama siekiant sustiprinti atstovaujamos teritorijos kaimiškųjų vietovių plėtrą. Šiam tikslui pasiekti vietos veiklos grupės rengia ir administruoja atstovaujamos teritorijos plėtros strategiją, kuri įgyvendinama per vietos projektus, dalyvauja sprendimų priėmimo procesuose, bendradarbiauja su socialiniais-ekonominiais partneriais.( R. Petickaitė, 2007)

Vietos veiklos grupės atstovauja konkrečią pasirinktą teritoriją ir apjungia toje teritorijoje veikiančius socialinius ir ekonominius partnerius. Partneriais gali būti valstybės įstaigos, savivaldybės administracija ir jai pavaldžios įtaigos, vietos politikai, verslo įmonės, ūkininkai ir jų asociacijos, kaimo bendruomenės ir kitos kaimo visuomenės organizacijos, pavieniai kaimo gyventojai. Vietos veiklos grupės veikloje norinčios dalyvauti organizacijos ar jų asociacijos turi deleguoti savo atstovus. (LEADER ir žemdirbių mokymo metodikos centras, 2006)

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1149 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • ES programa Leader ir jos reikšmė kaimo plėtrai
    10 - 2 balsai (-ų)
ES programa Leader ir jos reikšmė kaimo plėtrai. (2017 m. Spalio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-programa-leader-ir-jos-reiksme-kaimo-pletrai.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 19 d. 07:34
×