ES regionų komitetas: kūrimosi retrospektyva ir funkcijos, sprendimų priėmimas


Įvadas. Regionų komitetas. Kūrimosi retrospektyva. Funkcijos ir sprendimų priėmimas. Struktūra. Nariai ir jų įgaliojimai. Suartinti ES su piliečiais. Komisijos. Išvados. Literatūra.

Šiame referate aš nagrinėsiu temą Europos Sąjungos regionų komitetas kadangi manau, kad ši tema aktuali mūsų šaliai, bei kiekvienam iš mūsų.

Darbo tikslas: išanalizuoti ES regionų komitetą.

Darbo uždaviniai:

išsiaiškinti ES regionų komiteto kūrimosi retrospektyva;

pateikti ES regionų komiteto funkcijas;

apibūdinti spredimų priėmimą ES regionų komitete.

Tyrimo metodas: mokslinės literatūros analizės metodas.

Regionų komitetas įsteigtas 1994 m. dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirmoji priežastis yra ta, kad apie trys ketvirtadaliai ES teisės aktų įgyvendinami vietos ar regionų lygiu, todėl rengiant ES teisės aktus būtina įsiklausyti į vietos ir regionų atstovų nuomonę. Antroji priežastis – susirūpinta, kad Europos Sąjungai energingai judant į priekį, piliečiai liko nuošalyje. Norint šį atotrūkį sumažinti, nuspręsta į politinį procesą įtraukti arčiausiai piliečių esančią išrinktą valdžią.

Įsigaliojus Lisabonos sutarčiai, Regionų komiteto vaidmuo išaugs visame teisėkūros procese. Pagal naująją sutartį Europos Komisija, rengdama teisės aktą, privalo konsultuotis su Europos Sąjungos vietos ir regionų valdžios institucijomis ir jų asociacijomis, taigi Regionų komitetas, kaip vietos ir regionų valdžios institucijų atstovas Europos Sąjungoje, teisėkūros procese aktyviai dalyvauja nuo pat jo pradžios.

Komisija, parengusi teisės akto pasiūlymą, privalo konsultuotis su Regionų komitetu, jei pasiūlymas yra susijęs su politika, kuri turės tiesioginės įtakos vietos ir regionų valdžios institucijoms. Mastrichto sutartimi nustatytos penkios tokios sritys: ekonominė ir socialinė sanglauda, transeuropiniai infrastruktūros tinklai, sveikata, švietimas ir kultūra. Amsterdamo sutartis jas papildo dar penkiomis: užimtumo politika, socialinė politika, aplinka, profesinis mokymas ir transportas. Lisabonos sutartimi Regionų komiteto kompetencija dar labiau išplėsta. Nuo šiol su Regionų komitetu reikės konsultuotis ir civilinės saugos, klimato kaitos, energetikos ir visuotinės svarbos paslaugų klausimais.

Regionų komiteto darbas nesibaigia parengus nuomonę dėl Komisijos pasiūlymo. Pagal Lisabonos sutartį su Regionų komitetu turės konsultuotis ir Europos Parlamentas. Taigi nuo šiol Komitetas galės pareikšti savo nuomonę dėl Europos Parlamento narių siūlomų teisės aktų pakeitimų. Jei Komisija, Parlamentas ir Taryba neatsižvelgia į Regionų komiteto išsakytą poziciją, Komitetas gali pareikalauti, kad su juo būtų dar kartą konsultuojamasi, jei kitos institucijos, Komitetui nedalyvaujant, labai pakeitė pradinį pasiūlymą. Ypatingais atvejais Regionų komitetas gali kreiptis į Europos Teisingumo Teismą, jei, jo nuomone, Komisija, Parlamentas ar Taryba netinkamai su juo konsultavosi.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1957 žodžiai)
  • Universitetas
  • Martynasdmx
  • ES regionų komitetas: kūrimosi retrospektyva ir funkcijos, sprendimų priėmimas
    10 - 7 balsai (-ų)
ES regionų komitetas: kūrimosi retrospektyva ir funkcijos, sprendimų priėmimas. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-regionu-komitetas-kurimosi-retrospektyva-ir-funkcijos-sprendimu-priemimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 07:47
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo