ES šalių ekonomikos problemos ir jų sprendimas


Įvadas. Europos Sąjungos ekonomika. Europos sąjungos ekonomikos problemos. Nedarbo lygis. Įsiskolinimas. Pabėgelių srautai. Išvados. Naudota literatūra ir šaltiniai.


Europos sąjunga – tai dvidešimt aštuonių valstybių ekonominė bei politinė bendrija. Jos tikslas yra sukurti kuo glaudesnę Europos tautų sąjungą, kurioje sprendimai yra priimami kuo arčiau piliečio. Devyniolikoje ES šalių galioja viena stipriausių valiutų pasaulyje – Euras. Bendras Europos sąjungos gyventojų skaičius siekia 508 mln. žmonių. Tai yra daugiau nei dviejų pasaulio galiūnių JAV (318mln.) bei Rusijos (143mln.) kartu sudėjus. ES turi daug funkcijų, iš kurių svarbiausios yra bendros rinkos bei žemės ūkio politikos palaikymas. Valstybės narės yra įsteigusios bendras institucijas, kurioms perduoda dalį savo nepriklausomybės, kad tam tikri bendrų interesų klausimai galėtų būti sprendžiami Europos lygmeniu.

Šio referato pagrindinis tikslas yra apžvelgti Europos Sąjungos šalių svarbiausias ekonomines problemas – didelis nedarbo lygis, valstybių narių įsiskolinimas, neigiama pabėgelių įtaka valstybių biudžetui. Taip pat bus pateikti galimi sprendimo būdai šioms problemoms sumažinti.

Pateikti informaciją apie Europos Sąjungos šalių nedarbo lygį pastaraisiais metais, pristatyti ateities prognozes bei suformuluoti galimus sprendimo būdus jam sumažinti.

Pateikti informaciją apie Europos Sąjungos šalių įsiskolinimą, pristatyti ateities prognozes bei suformuluoti galimus sprendimo būdus skoloms sumažinti.

Pateikti naujausią informaciją apie pabėgelių srautus Europos sąjungos šalyse, kiek tai paveiks Europos Sąjungos BVP bei pačias šalis. Taip pat pristatyti ateities prognozes.

Galima teigti, kad, nepaisant kai kurių šalių individualių nuosmukių, bendrai Europos Sąjunga solidžiai išgyveno nuo 2008 m. prasidėjusią ekonominę krizę. Iš diagramos matome, jog ES BVP krito 2009 metais ir toliau tik kilo. Europos Centrinis Bankas ir Europos komisija drauge dirbo, jog atkurtų finansinį stabilumą ir sudarytų palankias sąlygas ekonomikos augimui ir darbo vietų kūrimui. Taip pat siekė apsaugoti santaupas, išlaikytų įmonėms ir namų ūkiams prieinamų kreditų srautą bei įdiegtų geresnę ES ekonomikos ir finansų valdymo sistemą. Norėdamos išvengti didelių bankų sistemos sutrikimų, Europos Sąjungos vyriausybės skubiai suteikė precedento neturinčią paramą. 2008-2011 m. į sistemą įdėta 1,6 trilijonų eurų garantijų arba tiesioginio kapitalo forma. Tai sudaro 13% vidutiniometinioEuropos Sąjungos BVP. Kad išsaugotų finansinį stabilumą, ES sukūrė naują apsaugos sistemą, skirtą sunkumus patiriančioms euro zonos šalims – Europos stabilumo mechanizmą (ESM). Šis mechanizmas pakeičiantis prieš tai buvusias laikinas priemones, yra didžiausia pasaulyje daugiašalė įstaiga, kurios realusis skolinimo pajėgimas – iki 500 mlrd. eurų.

  • Microsoft Word 300 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1807 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matas
  • ES šalių ekonomikos problemos ir jų sprendimas
    10 - 2 balsai (-ų)
ES šalių ekonomikos problemos ir jų sprendimas. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-saliu-ekonomikos-problemos-ir-ju-sprendimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 10:40
×