ES šalių pristatymas


Vokietija. Gyventojai. Istorija. Geografija. Ekonomika. Asmenybės. Išvados. Naudoti šaltiniai.


Verta pabrėžti, kad metinis Vokietijos gyventojų prieaugis yra neigiamas, tačiau miestuose gyvenančių žmonių skaičius nuolat auga, todėl galima teigti, kad mažėja kaimuose gyvenančių žmonių, kurie dėl kažkokių priežasčių emigruoja arba persikelia gyventi į miestus.

Po Reino konfederacijos pasirašymo 1806 m. Vokietija skilo į 16 pietų ir vakarų Vokietijos valstybių. Tuo metu jas valdė jos protektorius Napaleonas Bonapartas.

Po II Pasaulinio karo Vokietija buvo padalinta į rytų Vokietija, kuri priklausė SSRS ir vakarų, kuri priklausė Jungtinei karalystei , JAV ir Prancūzijai ir 1966 metais buvo pastatyta Berlyno siena siekiant atsiskirti, tačiau žlugus Sovietų sąjungai 1990 metais, siena buvo nugriauta ir šalis suvienyta.

Aukščiausias taškas- Zugpitsė (3962 metrų virš jūros lygio). Vidutinė temperata vasarą 18-19 laipsnių, žiemą -1 laipsnis šalčio.

Dėl savo orientacijos į eksportą Vokietija kaip, turbūt, nė viena kita šalis yra susijusi su pasaulio ekonomika ir suinteresuota atviromis rinkomis. Svarbiausi Vokietijos prekybos partneriai yra Prancūzija, Nyderlandai, JAV ir Didžioji Britanija. 2009 m. į Prancūziją buvo eksportuota prekių už 82 mlrd. eurų, į JAV ir Nyderlandus – už 54 mlrd. eurų, o į Didžiąją Britaniją – už 53 mlrd. eurų. Nuo Europos Sąjungos plėtros į rytus 2004 ir 2007 m., greta prekybos su senosiomis ES valstybėmis pastebimas prekybos apimties augimas su Vidurio ir Rytų Europos ES valstybėmis narėmis. Į šias šalis iškeliauja iš viso 10 proc. bendro eksporto. Vokietijos eksporto dalis į Europos Sąjungos šalis sudaro 63 proc.

Vokietiją, kaip ir visas pramonines šalis, palietė pasaulinė bankų, ekonominė ir finansinė krizė, kurią sukėlė spekuliacijos JAV nekilnojamojo turto rinkoje ir smogė Vokietijai stipraus augimo etape. Kaip veiksmingą atsaką į sisteminę finansų ekonomikos krizę bei siekdama stabilizuoti padėtį finansų rinkose, Vokietijos Federalinė vyriausybė 2008–2009 m. žiemą, panašiai kaip ir kitos šalys (JAV, Prancūzija, Didžioji Britanija), bankams parengė du milijardinius gelbėjimo paketus bei ekonomikai skyrė du didelius konjunktūrinius paketus.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 170 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1515 žodžiai)
  • Universitetas
  • Shitblet
  • ES šalių pristatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
ES šalių pristatymas . (2017 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-saliu-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:17
×