ES struktūriniai fondai (3)


ES struktūriniai fondai (3) Įvadas. Europos sąjungos struktūriniai fondai. Integruotos valdymo sistemos aipėdos transeuropinės reikšmės kelio nr. Jūrinio slėnio branduolio sukūrimas ir studijų infrastruktūros atnaujinimas (jūraIšvados. Literatūra.


Išanalizuoti  Integruotos valdymo sistemos diegimas LKAB "Klaipėdos Smeltė" projektą, sužinoti pagrindinius jo uždavinius, klasifikavimą bei nustatyti kokį poveikis visuomenei.

Išanalizuoti Transeuropinės reikšmės kelio Nr. 141 (Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda) plėtra. Priekulės aplinkkelio tiesimo I etapas. projektą, nustatyti pagrindinius uždavinius, klasifikavimą bei sužinoti ar tai pagerins tranžitinius krovinių srautus.

Išanalizuoti Jūrinio slėnio branduolio sukūrimas ir studijų infrastruktūros atnaujinimas (JŪRA) projektą, apibūdinti pagrindinius uždavinius, klasifikavimą, išsiaiškinti kokią nauda bus gaunama švietimo sferoje.

Pagrindinė Europos Sąjungos (ES) struktūrinės (sanglaudos) politikos atsiradimo priežastis – didelis atotrūkis tarp turtingiausių ir skurdžiausių ES valstybių narių ir (ar) atskirų jų regionų išsivystymo lygio. Taigi jais siekiama padėti sunkumus išgyvenantiems regionams prisitaikyti prie besikeičiančių ekonominių ir socialinių sąlygų. Iš jų finansuojami projektai, padedantys sunkiai besiverčiančioms įmonėms ir darbuotojams imtis kitos perspektyvesnės, veiklos. Europos struktūriniai ir investicijų fondai (ESI fondai), kurių 2014 – 2020 m. biudžetas – 454 mlrd. eurų, yra pagrindinė Europos Sąjungos investicijų politikos priemonė. Iki 2023 m. iš ESI fondų skiriamos lėšos sudarys investicijų į svarbiausius prioritetinius ES sektorius kritinę masę. Siekiama remti darbo vietų kūrimą, skatinti Europos ekonomiką vėl tvariai augti ir taip tenkinti realiosios ekonomikos poreikius Struktūrinius fondus sudaro keturi pagrindiniai fondai: Europos regioninės plėtros fondas, Europos socialinis fondas, Europos žemės ūkio valdymo ir garantijų fondas, Finansiniai instrumentai žuvininkystės valdymui ir neformaliai penktuoju Struktūriniu fondu vadinamas Sanglaudos fondas. Žinotina, kad fondų parama Lietuvoje yra teikiama ne paskolų, o negrąžintinų subsidijų forma, kompensuojant faktines, patirtas išlaidas.

Finansiniai instrumentai žuvininkystės valdymui: jis teikia paramą diegiant naujus metodus bei ekonomikos perorentavimą vietovėse, kur verčiamasi žuvininkyste.

Projektas pagal sudėtingumą – paprastas (įdiegti naujas sistemas). Bendra projekto vertė 26 558,16 €.

Projekto klasė – multiprojektai (susideda iš tarpusavyje susijusių vienetinių projektų)

Projekto pagrindinė veiklos sritis (tipas) – mišrus (Socialinis, nes bus didinamas darbo našumas; ekonominis, nes yra didinamas verslo produktyvumas ir verslo aplinkos gerinimas).

Atlikus visus pagal etapus numatytus darbus yra testuojamos naujai įdiegtos sistemos, žiūrima ar atitinka projekto sąlygas, ar yra užtikrinamas žmonių saugumas, aplinkos tąršos mažėjimas ir ar visi rezultatai tenkina iškeltus uždavinius.

KLAIPĖDOS TRANSEUROPINĖS REIKŠMĖS KELIO NR.141 (KAUNAS-JURBARKAS-ŠILUTĖ-KLAIPĖDA) PLĖTRA. PRIEKULĖS APLINKKELIO TIESIMO I ETAPAS

Projekto tikslas – mažinti transporto avaringumą ir grūstis 141 kelyje Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda.

Projekto klasifikavimas (pagal tikslus ir metodus) – inžinerinis, nes tikslas yra saugų eismą gerinančios inžinerinės infrastruktūros įdiegimas, miestų aplinkkelių tiesimas.

Projekto klasė – multiprojektai (susideda iš tarpusavyje susijusių vienetinių projektų).

Projekto pagrindinė veiklos sritis (tipas) – mišrus (socialinis, nes bus užtikrinamas saugus eismas; techninis, nes bus modernizuojama kelių infrastruktūra; ekonominis, nes bus plečiami transeuropiniai trsnporto tinklai).

Atlikus visus darbus numatytus pagal etapus yra testuojamos naujai nutiestas aplinkkelis, pastatyti tiltai bei pralaida. Tikrinama ar visa tai atitinka projektus, ar viskas pastatyta tinkamai bei ar atitinka visus saugumo reikalavimus,ar nekelia pavojaus žmonių saugumui. Ar rezultatas atitinka uždavinius.

Pastatyti mokslinių laboratorijų pastatą H. Manto g. 84, Klaipėdoje, įsigyti mokslinių tyrimų įrangą (įrangos komplektai 4 mokslinėms laboratorijoms);

Pastatyti daugiafunkcinį laivą, įsigyti Jūros ir kranto zonos tyrimų įranga;

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3440 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • ES struktūriniai fondai (3)
    10 - 3 balsai (-ų)
ES struktūriniai fondai (3). (2017 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-strukturiniai-fondai-3.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 19 d. 10:48
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema