ES teisės laikymosi užtikrinimas


ES teisės laikymosi užtikrinimas. Sesv 258 str. Prosedūros esmė. Procedūros stadijos. EK diskrecija. Pagrįsta nuomonė. Pagrįstos nuomonės konfidencialumas. Pažeidimo procedūra. Tipiniai VN pažeidimai. VN gynybos argumentai. SESV 258 str. Pasekmės. Sesv 259 str. Pakeitimai , padaryti SESV 260 str. Laikinosios apsaugos priemonės.

SESV nurodo įvairius laikymosi užtikrinimo mechanizmus, įskaitant ieškinius prieš VN, kuriuos inicijuoja EK ar kiek rečiau VN.

SESV 258 str. pateikia bendrąją laikymosi užtikrinimo procedūrą.

Lisabonos sutartimi šiame straipsnyje buvo padarytas pakeitimas, pagal kurį numatyta, kad svarbus pareigos neįvykdymas pagal Sutartis, o ne pagal vieną Sutartį. Šiuo pakeitimu atspindimas trijų ramsčių sistemos panaikinimas.

EK pagal šį straipsnį veikia arba atsakydama į skundą, arba savo iniciatyva. Kadangi EK savo atskiros tyrimų tarnybos neturi, skundais gali būti laikoma informacija iš įvairių šaltinių, pvz. spaudos, EP paklausimų ar peticijų, privačių asmenų paklausimų ar duomenų bazių, kuriose pateikiama informacija apie direktyvų įgyvendinimą valstybėse narėse. Didžiąją dalį informacijos sudaro asmenų pranešimai. Manoma, kaip taip piliečiai gali dalyvauti ES teisės įgyvendinimo procese.

Vis dėlto piliečių vaidmuo šioje procedūroje yra kvestionuotinas, t.y. iš vienos pusės, jie negali priversti EK pradėti pažeidimo procedūrą prieš VM, iš kitos pusės, jie gali skųstis ombudsmenui dėl EK veiksmų. 2002 m. EK išleido komunikatą EP dėl individualių skundų, kuriuo leido ombudsmenui vertinti EK veiksmus.

Pagrindinė problema lieka tai, kad labai sudėtinga gauti su pažeidimo procedūra susijusius dokumentus. Petrie byloje Bendrasis Teismas pasisakė, kad asmenims galima neleisti susipažinti su dokumentais, nes jie nėra pažeidimo procedūros šalis. Toliau buvo einama procedūros viešumo linkme.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (2460 žodžiai)
  • Justina
  • ES teisės laikymosi užtikrinimas
    10 - 5 balsai (-ų)
ES teisės laikymosi užtikrinimas. (2015 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-teises-laikymosi-uztikrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:55
×