ES transporto politika trečiųjų šalių atžvilgiu


Kas yra transporto politika. ES transporto politikos tikslai. Transporto politikos esmė. ES transporto politikos ir trečiųjų šalių palyginimas. ES ir Rusija. Es ir jav. ES ir Afrika. Šengeno erdvė. Europos sąjungos ir trečiųjų šalių palyginimas. Kas yra cmr? Kas yra tir? Išvados. Literatūros sąrašas.

Transporto politika kaip mokslo šaka nagrinėja transporto sistemos plėtros strategiją, prognozuoja, kaip transporto sistema vystysis ateityje. Analizuoja ir vertina transporto įtaką visuomenei, jo poveikį žmonių sveikatai ir aplinkai bei ieško galimybių tam poveikiui mažinti. Prognozuoja infrastruktūros plėtros galimybes, galimus investicijų šaltinius ir infrastruktūros plėtros poveikį šalies ūkio vystymuisi bei kitus su transporto veikla susijusius aspektus.

1) viešumas: piliečių dalyvavimas, formuojant transporto politiką valstybės ar regiono mastu, būtinas, kad kuo didesnė visuomenės dalis, t.y. kuo daugiau piliečių ir įvairių socialinių partnerių dalyvautų šiame procese, teikiant savo pasiūlymus ar kitais savo sąmoningais veiksmais prisidėtų prie numatytų priemonių įgyvendinimo

. 2) Politikos nuoseklumas ir reglamentavimas: transporto politiką reikia vykdyti nuosekliai, kad tai būtų suprantama ne tik patiems jos vykdytojams, bet ir visuomenei, kuriai ji skirta. Negalima vykdyti visuomenei nesuprantamų veiksmų, nepateikus keleto alternatyvų, kaip galima būtų pasiekti norimus tikslus piliečių labui.

3) Politikos integravimas: reikia siekti, kad transporto politikos klausimai būtų susieti su šalies politiniu ekonominiu gyvenimu, kad jie glaudžiai integruotųsi su socialinių ir aplinkosauginių klausimų sprendimu, vienas kitą sustiprintų.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 301 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1098 žodžiai)
  • Lukas
  • ES transporto politika trečiųjų šalių atžvilgiu
    10 - 9 balsai (-ų)
ES transporto politika trečiųjų šalių atžvilgiu. (2015 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-transporto-politika-treciuju-saliu-atzvilgiu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:27
×