ES užsienio politika: ekonominė ir geopolitinė priklausomybė


Įvadas. Geopolitikos sąvoka ir jos reikšmė. Europos Sąjungos geopolitinė priklausomybė. Vokietija tapatinama su Europos Sąjunga. Prancūzijos požiūris į ES. Didžiosios Jungtinės Karalystės, kaip jūrinės valstybės galia. Europos Sąjungos ekonominė priklausomybė. Europos Sąjungos ekonominė priklausomybė tarp ES, JAV ir Rusijos. ES ir JAV ekonominė priklausomybė. Priklausomybė tarp ES ir Rusijos. Išvados. Literatūros sąrašas.

1.Žemyninių Europos valstybių, pirmiausia Vokietijos ir Prancūzijos bei jų sąjungininkių (Belgijos, Liuksemburgo, Austrijos), interesai yra gana panašūs ir daug kur sutampa.

2.ES ekonomiškai stiprios šalys (Vokietija, Prancūzija, Suomija) remia sunkiai finansiškai besiverčiančias valstybes nares, pavyzdžiui, Graikiją. Pradeda klostytis vidinis ES valstybių tarpusavio susiskirstymas.

3.JK atspindi jūrinės valstybės galią, kuri stengiasi atsverti žemyninių Europos valstybių galią JAV galia, nes esminiai JAV regioniniai interesai Europoje ir JK interesai ES sutampa. JK nenori matyti ES kaip susivienijusio geopolitinio subjekto.

4.ES yra suinteresuota plėtoti partnerystės ryšius su JAV, Rusija ir Kinija. ES žvelgia į Rusiją kaip į geopolitinę atsvarą JAV artimuoju ir vidutiniu laikotarpiais, o ilguoju laikotarpiu – kaip į strateginę partnerę, jei ji pakankamai europeizuosis. Tuo tarpu Kinija yra ES geoekonominė ir geoenergetinė konkurentė.

5.ES šiuo metu dar nėra ta sąjunga, kuri organizuoja ir valdo ateities sprendimus pasauliniu mastu. ES stipriai reaguoja į kitų valstybių, tokių kaip Rusija ar JAV, priimtus sprendimus. Todėl ES, kaip tarptautinių veiksmų organizatorės, vaidmuo yra ganėtinai silpnas.

  • Politologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (3650 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • ES užsienio politika: ekonominė ir geopolitinė priklausomybė
    10 - 2 balsai (-ų)
ES užsienio politika: ekonominė ir geopolitinė priklausomybė. (2014 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-uzsienio-politika-ekonomine-ir-geopolitine-priklausomybe.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:15
×