ES žemės ūkio politika ir ekonomika


ES žemės ūkio politika ir ekonomika. Es žemės ūkio politika. Žemės ūkis ir aplinka. Es ekonomika. Euro zona.


Žemės ūkis yra vienas iš svarbiausių sektorių Europos ekonomikoj. Juk kiekvienas iš mūsų kasdien valgome daržoves ir žinome kaip jos yra užauginamos, bet retas iš mūsų susimąstome apie žemės ūkio politika ir jos svarbą Europos ekonomikai. Svarbu paminėti, kad prie žemės ūkio yra priskiriama ne tik žemėje užaugintas išteklius, bet ir gyvulininkystė, miškininkystė, žuvininkystė. Tačiau pagrindinė ūkio dalis yra žemės ūkis, kuris mūsų manymu ir užima didelę dalį pasaulio ekonomikos. Taigi didelį vaidmenį žemės ūkyje užima polita, kurios tikslas yra padėti Europos ūkininkams tenkinti europiečių poreikius. Tai politikos sritis, kurioje ES šalių vyriausybės susitarė sutelkti visą atsakomybę ir skirti reikiamą viešąjį finansavimą. Todėl politinę ir finansinę paramą teikia ne kiekviena šalis atskirai, o visa Europos Sąjunga, todėl šiame darbe siekiame susipažinti su Europos Sąjungos ekonomine raida, kaip yra vykdoma ES žemės ūkio plitika ir kokie jos tikslai.

Maždaug pusė ES žemės yra auginamos. Ūkininkavimas yra svarbus ES gamtos aplinkai. Ūkininkavimas ir gamta įtakoja vieni kitus:

Ūkininkavimas per keletą šimtmečių prisideda prie unikalių kaimo vietovių kūrimo ir palaikymo. Žemės ūkio paskirties žemės valdymas buvo teigiamas veiksnys, lemiantis daugybės kraštovaizdžių ir buveinių įvairovę, įskaitant miško, šlapynių ir ekstensyvios atviros kaimo vietovės.

Ekologinis vientisumas ir vaizdingoji kraštovaizdžio vertė padaro kaimo vietoves patraukliomis įmonėms, gyvenimo vietoms ir turizmo bei poilsio įmonėms steigti.

Ryšys tarp natūralios aplinkos turtingumo ir ūkininkavimo praktikos yra sudėtingos. Daugelis vertingų buveinių Europoje palaiko plataus masto ūkininkavimą, ir daugelis laukinių rūšių priklauso nuo jų išlikimo. Tačiau netinkama žemės ūkio praktika ir žemės naudojimas taip pat gali turėti neigiamą poveikį gamtos ištekliams:

  • Microsoft Word 301 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1410 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lukas
  • ES žemės ūkio politika ir ekonomika
    10 - 1 balsai (-ų)
ES žemės ūkio politika ir ekonomika. (2017 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/es-zemes-ukio-politika-ir-ekonomika.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 19:13
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo