Esama daug dramaturgijos tekstų, kurių herojais pasirinktos istorinės asmenybės - Literatūra, 25 potemė


Istorines asmenybes literaturoje. Kai kuriuose tekstuose herojais pasirinktos istorines asmenybes. Dramaturgijos tekstai su istorinemis asmenybemis. Dramose aprasytos istorines asmenybes. Istorijos ir menines ismones santykis. Itin gerbiamos istorines asmenybes. Menines ismones ir istoriniu faktu dramose. Istorines dramos kalbejimo planas. Literaturos 25 poteme. 25 tema esama.

25 potemė 12 klasei 2015 m. Tema Literatūra (Kultūra). Literatūros šaltiniai ir planas. Potemė apie istorines asmenybes dramos kūriniuose.

25. Esama daug dramaturgijos tekstų, kurių herojais pasirinktos istorinės asmenybės. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, aptarkite, koks meninės išmonės ir istorinių faktų santykis tokiuose dramos kūriniuose. Kodėl, jūsų nuomone, rašytojai pasirinko šias asmenybes savo kūrinių herojais?

Žinome daug istorinių asmenybių, kurie vienaip ar kitaip yra daug pasitarnavę visai žmonijai. Tai įvairūs valdovai, mokslininkai, dvasininkai, rašytojai. Šios asmenybės paliko savo darbus, todėl yra labai gerbiamos ir nuolat žmonių prisimenamos. Egzistuoja daug dramaturgijos tekstų, kuriuose vėl ir vėl įsikūnija istorinės asmenybės taip primindamos apie save pasauliui. Rašytojai pasirenka šias istorines asmenybes žavėdamiesi jų nuveiktais darbais, savybėmis ar vertybėmis. Tokiu būdu žmonės vėl ir vėl mokosi iš šių asmenybių ar laiko jas savo pavyzdžiu.

Vienas dažniausiai pasitaikančių dramų tipų yra istorinės dramos. Ypač tos, kurios kalba apie tokius istorinius laikus, kurių joks skaitytojas jau nebeatsimena. Drama yra tam labai tinkamas žanras: pakiliomis veikėjų frazėmis, pagražintomis detalėmis galima užmaskuoti tam tikrus istorinius-chronologinius netikslumus ir pateikti istorinius įvykius kaip meno (literatūros) kūrinį. Taigi šiandien kalbėsiu apie dramas, kurių herojais yra tapusios, rašytojų pasirinktos, istorinės asmenybės. Aptarsiu, koks šiose dramose yra meninės išmonės ir istorinių faktų santykis. Paanalizuosiu priežastis, kodėl būtent viena ar kita asmenybė buvo pasirinkta kaip tam tikro kūrinio esminė ašis. Remsiuosi įvairiomis lietuvių literatūros dramomis, kurias skaitėme mokykloje ir laisvalaikiu.

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1372 žodžiai)
  • Mokykla
  • Esama daug dramaturgijos tekstų, kurių herojais pasirinktos istorinės asmenybės - Literatūra, 25 potemė
    10 - 2 balsai (-ų)
Esama daug dramaturgijos tekstų, kurių herojais pasirinktos istorinės asmenybės - Literatūra, 25 potemė. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/esama-daug-dramaturgijos-tekstu-kuriu-herojais-pasirinktos-istorines-asmenybes-literatura-25-poteme.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 08 d. 13:52
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo