Esė apie Šiaulių miesto simboliu tapusią skulptūrą „Šaulys“


Esė apie Šiaulių miesto simboliu tapusią skulptūrą „Šaulys“.

Šios esė pasirinktas objektas yra architektūrinis kūrinys, tapęs Šiaulių miesto simboliu, gerai žinomas ne tik savo miesto gyventojų, bet ir visoje Lietuvoje, net už jos ribų. Tai Šaulys, dar kitaip vadinamas Auksiniu berniuku, Saulės berniuku, Sauliuku, Auksiuku. Jis sudomino ne tik kaip skulptūra, miesto simbolis, bet ir kaip miesto gyventojų bei miesto svečių traukos objektas. Skulptūra sukėlė daug pamąstymų, minčių ir asociacijų, ji priminė skaitytą ir į atmintį įsirėžusią vieno žymiausių anglų ir visos Europos rašytojų Oskaro Vaildo pasaką „Laimingasis princas“. Esė bandoma ieškoti palyginimų su šia pasaka, rasti atsakymus ir pasamprotauti, kodėl Auksinis berniukas yra žmonių traukos objektas, pasidomėti jo istorija ir dabartimi.

Šiaulių miesto simboliu tapusi skulptūra „Šaulys“ miesto gyventojų yra vadinama Auksiniu berniuku. Tai saulės laikrodžio aikštės svarbiausias akcentas. Skulptoriaus Stanislovo Kuzmos paauksuota, bronza padabinta beveik keturių metrų aukščio dekoratyvinė skulptūra „Šaulys“ bei aikštės grindinyje įlieti, valandas žymintys skaičiai - 12, 3 ir 6 - tarsi sujungia tris Šiaulių simbolius: Saulę, įprasminančią miesto žemėse įvykusį Saulės mūšį, Šaulį, nuo kurio kildinamas miesto vardas, ir Laiką, kuris prabėgo nuo tos dienos, kai miesto vardas buvo paminėtas pirmą kartą (1236 m). „Šaulys“- aukščiausias saulės laikrodis Lietuvoje.

  • Lietuvių kalba Esė
  • Microsoft Word 100 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (2296 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Esė apie Šiaulių miesto simboliu tapusią skulptūrą „Šaulys“
    10 - 3 balsai (-ų)
Esė apie Šiaulių miesto simboliu tapusią skulptūrą „Šaulys“. (2014 m. Liepos 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ese-apie-siauliu-miesto-simboliu-tapusia-skulptura-saulys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 14:24
×