Esė Pats svarbiausias žmogus


Esė apie save. Esė darbai. Esė apie žmogų. Ese mano asmenybe. Psichologijos ese apie save. Mano asmenybė ese. Ese apie asmenybe. Ese psichologija. Saves pazinimas bendraujant ese. Eses apie gyvenima.

Įžanga. Man svarbiausi pažintiniai procesai. Motyvacija (bendravime, darbe, moksle). Savęs pažinimas ir savęs vertinimas. Bendravimo procesas. Nuostatos, vertybės. Savo įvaizdžio formavimas. Aš ir grupės procesai. Elgesys konfliktų ir kitų sudėtingų bendravimo situacijų metu. Pabaiga.

Pagal b. Ananjevą, asmenybė yra visų žmoniškųjų savybių viršūnė, o individualybė – asmenybės kaip veiklos subjekto giluma . Todėl manau, kad svarbiausias žmogus esu aš. Asmenybė matuojama realių užduočių, kurias spręsdama ji pati iškyla mąstais bei galutinai susiformuoja ir atsiskleidžia spręsdama ne tik asmenines, bet ir kitiems žmonėms reikšmingas problemas.

Asmenybės kryptingumą galima apibrėžti pagal požiūrį į kitus žmones, požiūrį į save ir požiūrį į supantį išorinį pasaulį, o visa tai lemia vertybinės orientacijos: teorinės, ekonominės, estetinės, socialinės, politinės ir religinės. Aš didžiausią dėmesį skiriu socialinėms, teorinėms ir estetinėms vertybių grupėms, Man svarbiausia bendravimas, geri tarpusavio santykiai, pagarba, meilė, tolerancija, o taip pat, koks žmogus yra – ar jis protingas, išprusęs, ar save gerbia.

Jokia veikla neprasideda be priežasties ir be tikslo. Jėga, skatinanti žmogų veikti, vadinama poreikiu, kitaip tariant poreikis tai įtampa, kilusi dėl reikalingų objektų trūkumo, skatinanti žmogų veikti ir atspindinti jo priklausomybę nuo aplinkos.

Mano aukščiausias gyvenimo tikslas, susijęs su saviaktualizacijos poreikiu ir savo potencialo atskleidimu – mylėti žmones ir save, atsakingai atlikti man skirtas užduotis, tapti gera savo srities specialiste ir daug nuveikti gamtos, šeimos, visuomenės labui. Šiuo tikslu aš suderinu savo meilę gamtai su su globaliniu poreikiu spręsti itin svarbias – ekologines problemas, bei noru nugyventi gyvenimą taip, kad senatvėje nesigailėčiau, jog aš tik egzistavau. Pagrindiniai motyvai šiam tikslui pasiekti: padėti tam ką myli ir tam kas yra mūsų visų namai – gamtai, įprasminti savo gyvenimą, teikiant naudą visiems, įnešti savo indėlį į visuotinių problemų sprendinių ieškojimą ir įgyvendinimą. Žinoma, nepatenkinus fiziologinių, saugumo, meilės ir pripažinimo poreikių tai pasiekti būtų labai sudėtinga ar netgi neįmanoma.

Daugelis psichologų mano, jog asmenybę reikia nagrinėti pagal žmogaus savybes. Viena iš jų, įgimtinė, priklausanti nuo genotipo – tai temperamentas. Galvoju, kad mano charakteris susiformavęs daugiau choleriko ir sangviniko temperamentų pagrindu ir turi teigiamą atspalvį, Aš iš pozityviosios pusės žiūriu į save, aplinkinius žmones ir mane supančią aplinką bei įvykius (visada sakau – nėra to blogo, kas neišeitų į gera ). Labai didelę įtaką žmogaus gyvenime turi ir aplinka. Ji taip pat formuoja asmenybę. Aš esu iš tų žmonių kuriems rūpi aplinkinių nuomonė.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (2535 žodžiai)
  • Danguole
  • Esė Pats svarbiausias žmogus
    10 - 2 balsai (-ų)
Esė Pats svarbiausias žmogus. (2011 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/ese-pats-svarbiausias-zmogus.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 06:10
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo