Estetika skaidrės


Estetika. Antonas Čechovas “Žmoguje viskas turi būti gražu ir veidas. Estetika, tai. Estetika, kaip ir filosofija, gimė senovės Graikijoje. Etika moko trijų dalykų. Platonas. Aristotelis. Viduramžiai v – xv a. Moralė. Sąžinė. Dorovė.


Estetika (gr. αισθητική – „jutiminis“): Estetika neturi vieno, visuotinai priimto apibrėžimo ir skirtingų filosofinių mokyklų pasiūlymai šia tema skiriasi. Patys populiariausi apibrėžimai estetiką sieja su grožiu.

Estetika gali nagrinėti ir santykius, bei veiksmus tarp žmonių, bei jų socialinius reiškinius. Estetika nėra tik pasakymas ar pajautimas, kad daiktas yra gražus, malonus, švelnus, nepatogus, kartus..., ji žvelgia daug giliau ir plačiau.

Estetika kaip mokslas, taip pat kalba apie estetinį tikrovės įvaldymą (pasaulio įforminimą). Grožio objektu gali būti visi pasaulio daiktai ir reiškiniai.

Etika: Tai mokslinė disciplina, pagrindžianti moralinius klausimus, kylančius tarp žmonių. Žmonių ryšiai ir santykiai nagrinėjami per gėrio ir blogio prizmę.

Ką reiškia būti žmogumi. Kas yra gyvenimas ir kokia jo prasmė. Koks yra žmogaus santykis su kitais žmonėmis bei gamta.

Dorovė – gyvenimo visuomenėje elgesio principai ir normos. Dorovė - žmogaus dvasinės kultūros sritis, svarbiausia socialumo išraiška, tai visuomenine norma. M. Gorkis “ Gerbkite vienas kitą, nepamiršdami, kad kiekviename žmoguje slypi išmintinga Kūrėjo jėga ir kad reikia jai duoti galimybę sustiprėti ir suklestėti“.

Grožis kalboje turi kelias reikšmes: gražus oras, žmogus, gyvūnas, augalas (šiuo atveju grožis sutapatinimas su gėriu ). Gražiu gali būti bet kas: buities daiktai, žmogus, gyvūnai, natūrali gamta, meno kūriniai. Bet yra skirtumas tarp žmogaus grožio ir gyvūno ar skulptūros.

  • MS PowerPoint 1031 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 55 puslapiai (1551 žodžiai)
  • Ingrida
  • Estetika skaidrės
    10 - 6 balsai (-ų)
Estetika skaidrės. (2016 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/estetika-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 12:51
×