Estetikos objektas


Estetikos objektas.

Šiuolaikinėje visuomenėje postmodernizmo sąvoka yra neryški. Mažai kas galėtų pasakyti ką ji reiškia ir su kuo ji susijusi. Tačiau postmodernizmas apibūdina meno rūšį, kuri labiausiai iškilo XX a. paskutinio ketvirčio meno raiškoms priemonėms apibūdinti. Postmodernizme atsirado naujos vizualinio meno rūšys, kurių nebuvo modernizme ar tradicinėje dailėje. Taip pat kinta meno samprata: menas apibrėžiamas kaip visuomenės, pažiūrų, kultūros, socialinių santykių, realybės suvokimo, meno kaitos pokyčių laikmetis. Lietuvoje postmodernizmas įsitvirtino tik atkūrus nepriklausomybę.

Estetikos paskaitų metu aplankėme nemažai meno galerijų ir pamatėme gana daug meno kūrinių. Visi jie buvo savotiški, turintys gilią prasmę ir sunkiai suprantami. Tačiau buvo gana įdomu, ypač dėl to, jog viską teko pamatyti pirmą kartą. Iki šiol nebuvo tokios patirties, apžiūrint šiuolaikinius meno kūrinius, todėl buvo sunkoka suprasti juos. Kad suprasti šiuolaikinį meną, reikia būti labai išprususiai asmenybei ir būti giliau susipažinus su postmoderniojo meno idėjomis. Mano manymu, reikia perskaityti daug literatūros apie meną, kad žinoti, kaip jis vystėsi, augo ir kas jam padėjo tokiam tapti. Nes tik žinant meno istoriją, kaip jis vystėsi ir tobulėjo, galima objektyviai jį vertinti ir suprasti jo reikšmę šiandieninei visuomenei.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1171 žodžiai)
  • Inga
  • Estetikos objektas
    10 - 7 balsai (-ų)
Estetikos objektas. (2015 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/estetikos-objektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 06:56
×