Estija geografijos projektas


Geografijos projektas. Įvadas. Estijos istorija. Estija ir Europos integracija. Simbolika. Svarbesni faktai. Geografija. Estijoje, Europos Sąjungą politikos poreikis. Politinė sistema. Prezidentas. Realu BVP augimo lygis. Ekonomika. Žymus Estijos žmonės. Kalbos. Sostinė ir kiti miestai. Gyventojai ir kultūra. Išvados. Šaltinių sąrašas.


Narva – miestas šiaurės rytų Estijoje, Rusijos pasienyje.Šio miesto plotas 84,54 km². Narva – svarbus Estijos pramonės centras. Estijos šiluminė elektrinė ir Pabaltijo šiluminė elektrinė. Šalia miesto  Narvos hidroelektrinė . Tekstilės, medienos apdirbimo, maisto, mašinų, chemijos, statybinių medžiagų pramonė.

Religiniu požiūriu Estijos gyventojų pasiskirstymas beveik atitinka pasiskirstyma pagal etninę priklausomybę. 2008 m. Estijoje gveno apie 1,3 mln. gyventojų. Dauguma estų yra protestantai liuteronai, rusai – stačiatikiai. Estijoje problemų kylą dėl rusų mažumos, kuri okupacijos metais susidarė iš atvykelių. Pagal atkurtą nepriklausomos Estijos pilietybės įstatymą jie automatiškai negavo teisės įgyti šalies pilietybės. Nenorintieji grįžti į savo šalį ir siekiantieji gauti Estijos pilietybę natūralizacijos būdu turi mokytis estų kalbos.

Naudodamasi įvariais šaltiniais išsiaiškinau svarbiausius faktus apie Estija. Įgyvendinau savo tikslus: domėjausi, aprašiau ir sužinojau apie šalies istoriją, ekonomika, politinę sistemą, kultūrą, geografinę padėti ir dar daug dalykų apie šalį. Trumpai apie Estija galėčiau pasakyti, kad šios šalies sostinė yra Talinas bei svarbiausias uostas, kuris įsikūręs šalies šiaurėje, prie Suomių įlankos. Šalies prezidentas Tomas Hendrikas Ilvesas šias pareigas eina jau nuo 2006 metų. Estijoje oficiali kalba – estų. Šalies valdyo forma – parlamentinė respublika. Estija turistus traukia Saremu salomis, šią šalį esu aplankius ir aš. Taipogi šalis turi gražių miestų tai Tartu, Narva šie miesai pasižymi savo architektūra.

  • Geografija Projektai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Edita
  • 14 puslapių (2212 žodžių)
  • Geografijos projektai
  • Microsoft Word 1719 KB
  • Estija geografijos projektas
    10 - 7 balsai (-ų)
Estija geografijos projektas. (2015 m. Lapkričio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/estija-geografijos-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:27