Estijos apskaitos sistema


Estijos apskaitos sistema.

Visos įmonės turi tvarkyti savo finansus, vesti metines ataskaitas, todėl galime teigti, kad apskaitininko profesija yra reikalinga ir gana plačiai paplitusi profesija Estijoje. Vidutiniškai apskaitininkai Estijoje uždirba nuo 6600$ (17 tūkst. Lt.) iki 29300$ (75 tūkst. Lt) į metus, priklausomai nuo to kokias pareigas jie užima ir kokioje įmonėje dirba. Mažiausiai uždirba apskaitininkai – praktikantai, daugiausiai apskaitininkai – finansų valdytojai. Norint uždirbti daugiau, turint šios profesijos išsilavinimą Estijoje, būtinas nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas.

6.2. Nepriklausomybės laipsnis

Finansinė atskaitomybė turi būti rengiama pagal pateiktus Estijos apskaitos standartus arba Tarptautinius apskaitos standartus, atitikti priimtus apskaitos principus. Už pateiktus finansinius duomenis atsakingas pats apskaitininkas. Ar pateikta finansinė atskaitomybė yra teisinga ir parengta remiantis įstatymais ir nurodymais, yra atsakinga Finansų ministerija. Joks apskaitininkas negali tvarkyti apskaitos savo nuožiūra ir remiantis savo įsitikinimais. Finansines ataskaitas tikrina auditoriai.

6.3. Apskaitininkų vaidmuo

Finansinių metų trukmė yra 12 mėnesių. Pasibaigus finansiniams metams, apskaitininkas turi parengti metinę ataskaitą, kurią sudaro metinės finansinės ir valdymo ataskaitos. Jei yra reikalinga turi būti pateikta auditoriaus išvada. Metinė ataskaita turi būti pateikiama per 6 mėnesius po finansinių metų pabaigos. Apskaitininko kvalifikacija turi atitikti įmonės keliamus reikalavimus. Priklausomai nuo įmonės dydžio, specifikos apskaitininko darbo krūvis ir reikalavimai skiriasi.

  • Microsoft Word 277 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (3037 žodžiai)
  • Universitetas
  • Peleda
  • Estijos apskaitos sistema
    8 - 1 balsai (-ų)
Estijos apskaitos sistema. (2015 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/estijos-apskaitos-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 19:21
×