Estijos valstybė


Įvadas. Estijos geografinė padėtis. Estijos lankytinos vietos. Estijos lankytinos vietos gamtoje. Estijos lankytini pastatai. Estijos kultūra ir papročiai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Estijos klimatas – vidutinių platumų, pereinantis iš jūrinio į žemyninį, vyrauja oro pernašos iš Atlanto vandenyno jam būdingi vėjuoti ir drėgni orai, nes šalis įsikūrusi prie Baltijos jūros. Kaip ir visose Šiaurės šalyse, Estijoje metų laikai labai skirtingi. Šaliai būdingos šiltos vasaros ir ne itin atšiaurios žiemos. Vidutinė vasaros temperatūra +21 laipsnis, žiemos -8 laipsniai, tačiau kartais vasarą atsirita ir karštesnio oro banga (iki +30 laipsnių), o žiemą šaltukas gali spustelėti ir iki -23 laipsnių. Virš Estijos beveik pusę metų dangus – debesuotas.

Estijos kultūrą jungia vietinių paveldo ir Šiaurės šalių kultūros aspektus. Dėl savo istorijos ir geografijos, Estijos kultūrai turėjo įtakos įvairios gretimos teritorijos: suomių, Baltijos, slavų ir germanų tautų, taip pat Švedijos ir Rusijos kultūros raidos tradicijas. Tradiciškai, Estijoje matosi varžymasis tarp Vakarų ir Rytų Europos kultūros ir papročių. Šis geopolitinis palikimas yra išskirtinis derinys nacionaliniu mastu pripažintų krikščioniškų tradicijų: Vakarų protestantų ir Rytų stačiatikių bažnyčia. Kaip integruotą kultūrą iš kitų Šiaurės Europos šalių, Estijos kultūrą galima vertinti remiantis asketinės aplinkos realijomis ir tradiciniais pragyvenimo šaltiniais, palyginti plačiai paplitęs egalitarizmo paveldo iš praktinių priežasčių, idealus artumas gamtai ir savarankiškumas.

Estija turi daug kaimynių ir yra prie Baltijos jūros. Didžiąją Estijos dalį sudaro lygumos ir miškai. Estijoje yra labai daug mažų salelių.

Estijoje yra labai daug įdomių lankytinų vietų. Yra didelių pilių ir įdomių kraterių. Estų nacionalinei parkai yra labai įdomūs.

Estijos kultūra yra sudaryta iš daug kitų šalių kultūrų. Estijoje egzistuoja labai įdomūs papročiai kurių Lietuvoje nėra.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1793 žodžiai)
  • Mokykla
  • Alma
  • Estijos valstybė
    10 - 10 balsai (-ų)
Estijos valstybė. (2015 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/estijos-valstybe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:18
×