Estų šeima


Estų šeimos gyvenimo būdas. Įvadas. Šeima – didžiausia vertybė. Pokyčiai šeimoje. Estų vestuvių tradicijos. Vaikų auklėjimas estų šeimoje. Estų šeimos kasdieninis gyvenimas. Išvados. Literatūra.

Estijos istorija išties labai įdomi, todėl norėjau sužinoti būtent apie šios valstybės šeimos gyvenimo būdą ir tradicijas.

Darbo tikslas – išsiaiškinti, koks yra estų šeimos gyvenimo būdas.

Darbo uždaviniai:

Atskleisti pagrindinę estų šeimos vertybių sąvoką.

Apibūdinti galimus estų šeimos pokyčius

Aptarti estų vestuvių tradicijas bei kasdieninį gyvenimą.

Apibūdinti, kaip estų šeimose yra ugdomi vaikai.

Šeima – didžiausia vertybė

Estai vis labiau atsigręžia į šeimą kaip unikalią ir niekuo nepakeičiamą vertybę. Visuotine apklausa nustatyta, kad didžiausios vertybės estų gyvenime yra šeima, darbas ir meilė.

Įvardydami šeimą kaip vertybę, estai stengiasi suteikti įvairiapusę pagalbą visiems jos nariams, ypač vaikams. Šeimos svarbą žmogaus gyvenime parodo ir jaunimo požiūris į šeimą.

Estai iš pradžių gyvena kartu nesusituokę, kartais net kelis metus. Kai susilaukia vaikų, tuokiasi. Šeimose santykiai būna tikrai demokratiški. Sutuoktiniai vienas kitam paprastai būna švelnūs, vadina vienas kitą maloniais vardais. Santykiai su vaikais taktiški, pagarbūs, nors šiek tiek šaltesni negu pas mus lietuvius.

Estijoje tėvystės teisės atimamos tik nebelikus jokios išeities. Atiduoto į globos namus vaiko auklėtojai bei socialiniai asistentai ir toliau palaiko glaudų ryšį su jų tėvais, stengdamiesi išsaugoti šeimoje vaikui priklausančią vietą.

Estų šeimoje santykiai yra demokratiški, o suaugusiųjų požiūris – globėjiškas. Vaikams skiriama pakankamai daug dėmesio, tėvai paprastai gerbiami. Nors lyginant su lietuvių šeima, estai yra kiek šaltesni, vaikus mažiau myluoja, liaupsina. Šeimoje tariamasi dėl visko – nuo verslo plėtojimo klausimų iki svarstymų, kur žiemą vykti slidinėti.

Vaikai paprastai su tėvais gyvena iki vedybų. Šeimose gyvenama kur kas ilgiau negu kitose šalyse. Merginos išteka vėlokai – maždaug 24 – 25 metų. Šeimose sutariama labai gražiai, net jei paaugliai ir kelia šiokių tokių problemų. Subtiliai gerbiamas asmens privatumas.

Estai su savo šeimos nariais elgiasi dažniausiai santūriai, tačiau tarp jų paprastai jaučiama šiluma ir meilė. Auklėdami savo vaikus, estai moko juos santūriai ir kultūringai reikšti savo jausmus.

Estams tikra šeima yra ta, kurios gyvenimas grindžiamas visai tautai reikšmingomis žmogiškosiomis vertybėmis. Nuo jų priklauso šeimos dorovingumas, dvasinis nusiteikimas, savijauta.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 408 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1925 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvilė
  • Estų šeima
    10 - 5 balsai (-ų)
Estų šeima. (2015 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/estu-seima.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:15
×