Esybių ryšių (e-r) modelis


Esybiu rysiu modelis. Esybės ir ryšiai.

Esybių - ryšių (e-r) modelis. E-r modelio komponentai. Esybės. Atributai. Ryšiai. Jungiamumas (funkcionalumas). Kardinalumas. Ternarinis ryšys su nurodytais funkcionalumais. Abstraktus n-tojo laipsnio ryšys su kardinalumais. Ryšys su nurodytais kardinalumais. Egzistavimo priklausomybė ir silpnosios esybės. Dalyvavimas ryšyje. Generalizavimas ir specializavimas. E-r diagramos atvaizdavimas į duomenų bazę. Realizavimo lygis ir jo konceptai. E-r modelio atvaizdavimo į reliacinės db struktūrą. Taisyklės. Esybės ir atributai. Ryšiai. “tiesmukiškas” realizavimas. Ryšių ypatumai. Silpnosios esybės. Generalizavimas ir specializavimas. Iteruojančios duomenų grupės. Efektyvumas ir kiti aspektai. Literatūra.

E-R modelis sudaro bazę E-R diagramoms, kurios atitinka konceptualią duomenų bazę, kaip kad ją įsivaizduoja vartotojas. Pagrindiniai E-R diagramų komponentai yra esybės (entities), ryšiai (relationships) ir atributai (attributes).

Ryšio laipsnis parodo ryšyje dalyvaujančių esybių skaičių. Unariniai ryšiai - tai ryšiai vienos esybės viduje (pvz, Būtini Kursai - nurodo, kokius kursus reikia išklausyti, norint klausyti konkretų kursą). Tokie ryšiai dar vadinami rekursyviais. Binarinis ryšys bus tada, kai jungiamos dvi esybės. Šis ryšys yra dažniausiai pasitaikantis. Ternarinis ryšys jungia tris esybes. Ryšiai tarp keturių ir daugiau esybių yra itin reti.

  • Adobe PDF 297 KB
  • 2013 m.
  • 21 puslapis
  • Mantvis
  • Esybių ryšių (e-r) modelis
    10 - 3 balsai (-ų)
Esybių ryšių (e-r) modelis. (2013 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/esybiu-rysiu-e-r-modelis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 16:29
×