Etalonai


Įvadas. Etalonų sistema. Etalonų rūšys. Sietis. Etalonų sieties seka. Matavimo neapibrėžtis u ir etalonai. Etalonavimas. Gradavimas. Kalibravimas. Ilgio etalonas. Išvados. Naudotos literatūros ir kitų informacijos. Šaltiniu sarašas.

Savarankiško darbo tikslas – Susipažinti su Etalonų skaičiavimo sistema Tyrimo uždaviniai: Etalonų sistema. Etalonų sietis. Išnagrinėti (Etalonavimas) Išnagrinėti (Gradavimas) Išnagrinėti (Kalibravimas) Ilgio etalonas.

Etalonų pavyzdžiai:   1 kg masės etalonas; 100 Ω etaloninis varžas [rezistorius]; etaloninis ampermetras; cezio dažnio etalonas; pamatinis vandenilio elektrodas; žmogaus serume esančio kortizolio pamatinis tirpalas, turintis paliudytą koncentraciją.

Darbinis etalonas tarpinis etalonas tarptautinis etalonas valstybinis etalonas.

Taigi etalonavimas yra procedūra, kurios pamatas – etalonas. Etalonas kaip ypatingas matas kruopščiai saugomas etalonų laboratorijoje. Jei kalibravimo procedūra atliekama tarp etalonų ar su etalonu etalonų laboratorijoje, tai tokia procedūra vadintina etalonavimu. Tai retas ir daug kainuojantis veiksmas, todėl termino etalonavimas vartojimas rodo, kad atlikta ypatinga procedūra, kuri iš esmės skiriasi nuo masinio matavimo priemonių kalibravimo darbiniu etalonu, esančiu kalibravimo laboratorijoje.

Istoriniai faktai 1983 m. buvo nutarta, kad metras – atstumas, kur į vakuume nusklinda šviesa per 1/299 792 458 sekundės dalį. Remiantis šiuo nutarimu, kuriami šiuolaikiniai pirminiai metro etalonai.

  • Technologijos Skaidrės
  • MS PowerPoint 830 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (462 žodžiai)
  • Linas
  • Etalonai
    10 - 7 balsai (-ų)
Etalonai. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/etalonai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:27
×