Eterinių aliejų panaudojimas kosmetologijoje sprendžiant estetines kliento problemas


Eteriniai aliejai. Įvadas. Eterinių aliejų naudojimas kosmetologijoje teoriniai aspektai. Eterinių aliejų išgavimo metodai, cheminė sudėtis, indikacijos kontarindikacijos jų naudojimui. Etrinių aliejų naudojimoas kosmetologijoje sprendžiant estetines problemas. Eterinių aliejų, naudojamų kosmetologijoje poveikio, sprendžiant estetines problemas tyrimas. Tyrimo organizavimas ir metodologija. Išvados. Literatūra. Priedai.

Temos aktualumas. Odos fiziologija ir anatomija yra visų vienoda, bet su laiku dėl skirtingų endogeninių ir egzogeninių veiksnių, oda darosi vis sausesnė, ši procesą sąlygoja daugybė vidinių ir išorinių faktorių o taip pat nepakankamos riebalinių liaukų veiklos. Pasak Siddappa K., Greenberg M (2003 - 2004), sveikos odos epidermio raginiame sluoksnyje yra apie 15 – 30 proc., vandens, jei jame vandens yra mažiau nei 10 proc., oda sausėja Daugėja žmonių susirūpinusių sausos odos problemomis. Odos fiziologiją dažniausiai įtakoja paveldimumas, genetiniai pakitimai, mityba, hormoniniai faktoriai, vegetaciniai sutrikimai. Oda atlieka daugiausiai funkcijų, kurios labai reikšmingos organizmui. Odos drėgmės praradimas priklauso nuo įvairių išorinės aplinkos veiksnių: maža santykinė oro drėgmė, stiprus vėjas, karštis, šaltis, ultravioletiniai spinduliai. Odos šiurkštumas ir pleiskanojimas sumažėja vasarą (šiltas, drėgnas oras) ir sustiprėja žiemą (šaltas, vėjuotas oras, dėl centrinio šildymo sumažėjusi patalpų drėgmė). P.Davis (2004).

Kosmetologijoje vis dažniau pastebima, kad dabartinėjė visuomenėje pasidarė aktualu naudoti natūtalias augalinės kilmės kosmetines priemones. Įvairioms estetinėms odos problemoms spręsti, kosmetologijoje vis dažniau vartojami naturalūs eteriniai aliejai. Kurie klasikinio masažo pagalba įmasažuojami į veido odą. Eteriniuose aliejuose daug biologiškai aktyvių medžiagų. K. Ma ( 2012)

Eteriniai aliejai yra sudėtingas augalo antrinių metabolitų mišinys, kitaip tariant eteriniai aliejai – tai sudėtingi, daugiakomponentiniai, įvairios cheminės struktūros medžiagų mišiniai.Šie aliejai turi didelę įtaka odos drėgmės balanso atkūrimui. Eterinių aliejų molekulinė sandara palyginti paprasta, todėl jie lengvai prasiskverbia per epidermi pasiekia gilesnius odos sluoksnius. Poveikis priklauso nuo pasirinkto eterinio aliejo. Drėkinantis poveikis pasireiškia dėl sudaromos nelaidžios okliuzyvinės plėvelės, kuri neleidžia drėgmei išgaruoti . K. Ma ( 2012) Taigi savo darbe noriu ištirti ir įvertinti kaip eteriniai aliejai veikia estetinias kliento problemas.

Darbo temos naujumas. Eterinių aliejų naudojimas namuose ir kosmetikoje tapo kasdienybe. Jie lengvai absorbuojasi per oda ir lengvai tirpsta riebiose medžiagose Visuomenę apėmusi ekologiškų, natūralių produktų paieškos manija skatina iš naujo atrasti šiuos produktus. Vis daugiau atsiranda internetių puslapių, kuriuose galima nusipirkti eterinių aliejų, gausėja knygų straipsnių. Nemažai literatūros užsienio kalba skiriama namuose gaminamoms kosmetikos priemonėms su šiais aliejais aptarti. Dažniausiai dėmesys skiriamas aromato ne tiek kosmetinėms, kiek vaistinėms, psichologinių poveikio savybėms aptarti. Mažai dėmesio skiriama ir eterinio aliejaus pritaikymui estetinėms odos problemoms spręsti. P. Davis (2004)

Tyrimo problema. O.Rudzevičienė (2006) rašo, kad retas žmogus nesusiduria su estetinėmis odos problemomis. Penktadalis moterų skundžiasi estetinėmis odos problemomis, jas lemia įvairūs endogeniniai ir egzogeniniai veiksniai, dėl kurių sutrinka odos epidermio barjerinė funkcija. Įrodyta, kad sausos odos reiškiniai sukelia, ne tik estetinių problemų, bet ir padidėja odos pažeidimų galimybė, kas gali įtakoti įvairius odos susirgimus. Tai yra ne tik kosmetinė, bei ir medicininė problema, todėl ją reikia spręsti kompleksiškai. Dauguma tyrinėjimų buvo atlikti molekulių ir ląstelių lygmenyje, tačiau mažai nagrinėtas klausimas, kaip tai atsispindi odos parametruose. Tam, kad teigtume, jog eteriniai aliejai gali palaikyti optimalią odos būklę – pašalinti odos pleiskanojimą, paraudimą, atstatyti normalią riebalinių liaukų veiklą ir odos fiziologinę barjerinę funkciją.

Užsienio mokslinininkai labai daug dėmesio skyrė eterinių aliejų gamybos ir panaudojimo naminių kosmetinių priemonių gamybai apibūdinti. Pagrindinis eterinių aliejų panaudojimas kaukių, kūno losjonų, kūno šveitiklių gamyboje. Tačiau liko dar daug nepaliestų temų. Viena iš jų kaip eteriniai aliejai veikia estetinias odos problemas. Mokslinėje literatūroje ir eterinių aliejų aprašymuose dažniausiai jie apibūdinami tik bendraisiais bruožais. Išskiriamos jų vaistinės savybės, kaip jie veikia. Tačiau neaprašoma kaip jie veikia skirtingas visuomenės estetinias problemas ir kokia įtaka turi skirtingam odos tipus. Taigi iškyla konkretūs probleminiai klausimai:

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3693 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marija
  • Eterinių aliejų panaudojimas kosmetologijoje sprendžiant estetines kliento problemas
    9 - 1 balsai (-ų)
Eterinių aliejų panaudojimas kosmetologijoje sprendžiant estetines kliento problemas. (2015 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/eteriniu-alieju-panaudojimas-kosmetologijoje-sprendziant-estetines-kliento-problemas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 05:55
×