ETF fondai


Santrauka. Įvadas. Etf fondo samprata. Pasyvių ETF fondų valdymo rūšys. Etf fondų analizė. Žaliavų fondas (GLD). Valiutų fondas (FXE). Indekso fondas (SPY). Atvirkštinės grąžos fondas (SH). Išvados. Literatūra.


Šiame darbe bus analizuojami ETF fondai, atliekama jų fundamentali ir techninę analizė. Šie instrumentai daug kam gali būti nežinomi, todėl bus siekiama supažindinti su jais, ką jie daro ir kaip iš jų galima būtų užsidirbti. Siekiant, kad analizė būtų kuo aiškesnė, tai bus imami konkretūs fondai, analizuojama jų istoriniai bei naujausi duomenys.

Kadangi atliekama fundamentali analizė, tai bus analizuojami tą ETF fondą sudarančio indekso lemiantys veiksniai. Prie jų priskiriama tam tikrų šalių makroekonominiai veiksniai, valiutų svyravimai, investuotojų lūkesčiai bei daugybė kitų. Techninės analizės dėka bus žiūrima į pačių fondų sudėtį, kainų svyravimus, fondo išlaikymo mokesčius ir t.t.

Norint susikrauti turtus yra dvi galimybės – daug dirbti arba investuoti. Skirtumas yra tas, kad vis vien kažkada bus pasiekta riba, kada fiziškai nebebus įmanoma dirbti ilgiau bei daugiau, todėl didesnis atlyginimas bus nepasiekiamas. Tačiau kita alternatyva norint padidinti pajamas, nepaisant daugiau laiko praleidžiamo darbe, yra investavimas. Investavimo terminą kiekvienas gali suvokti vis skirtingai, todėl trumpiau tariant, investavimas yra pinigų įdarbinimas. Šiais laikais tai yra labai patogus ir paprastas dalykas, nes dėka šiuolaikinių technologijų jau nebereikia didelių lėšų norint pradėti investuoti – tereikia 200 Eurų ir jau galima pradėti. Taigi, tai yra vienintelis neribotas papildomų pajamų šaltinis.

Dažniausiai iškylantis klausimas yra į ką ir kada investuoti? Tokio patarimo laukia kiekvienas pradedantysis arba net patyręs investuotojas, tačiau atsakymų yra tiek pat, kiek ir žmonių žemėje. Kaip yra žinoma visos investicijos yra pelningos, pradedant nuo nekilnojamojo turto, obligacijų ir baigiant prekyba valiutomis. Tačiau pelningumas yra labai glaudžiai susijęs su riziką, nes kuo rizikingesnis investicinis instrumentas, tuo didesnis pelningumas gali būti. Taip pat ir su investuotojo kompetencija, nes net ir labai gerą progą turėdamas tačiau menką suvokimą apie investavimą turintis asmuo, gali nesugebėti ją pasinaudoti.

Šiomis dienomis yra daugybė investicinių instrumentų, kurių dėka galima pasiekti įvairų pelningumą. Visiems daugiausiai girdėtas yra akcijos. Akcijos yra populiariausias ir vienas iš geriausių kada nors sugalvotų investicinių instrumentų. Jų turėtojas gauną teisę į kompanijos turtą bei pelną. Kitaip tariant – tampama kompanijos bendrasavininku. Jos yra platinamos akcijų biržoje ir jas galima įsigyti per tarpininkus. Tačiau yra ir kitas instrumentas, kuris yra panašus į akcijas, tiksliau į jų prekiavimo būdą. Tai yra ETF fondai. Jų dėka yra atveriamos galimybės investuotojams prekiauti platesniu mastu. Plačiau apie juos bus pasakojama sekančiame skyriuje. Tačiau užbėgant už akių – jų platinimas yra panašus į akcijų. Šiame darbe bus siekiama išnagrinėti jų aktualumą šiais nepastovumo laikais, kuomet vienos ekonomikos atsigauna nuo nuosmukių, o kitos tik žengia į recesiją. Taip pat bus pateiktos analizės kas gali daryti įtaką tam tikram ETF fondui bei kokias strategijas galima taikyti, norint pasipelnyti iš jų esant atitinkamoms situacijoms

Taigi apibendrinus galima teigti, kad investavimas yra pajamų didinimo būdas, kada jau nebeįmanoma daugiau užsidirbti dirbant darbe arba norima „dasidurti“ papildomų pajamų. Tačiau investavimo galimybių ir strategijų yra įvairiausių, todėl kiekvienas investuotojas turi žiūrėti į tai, kokie yra jo lūkesčiai. Vienas iš investavimo instrumentų, apie kurį bus pasakojama šiame darbe – ETF fondai.

Šio darbo tikslas yra išanalizuoti biržoje prekiaujamus ETF fondus bei atlikti jų fundamentaliąją bei techninę analizę, išanalizuoti fondų struktūrą, apyvartą, likvidumą bei kitus jo kainą lemiančius veiksnius.

  • Microsoft Word 480 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4455 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • ETF fondai
    10 - 6 balsai (-ų)
ETF fondai. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/etf-fondai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:03
×