Etika ir etiketas Egipte


Etikos referatas.

Įvadas. Bendrai apie etines nuostatas versle. Egiptas. Egiptiečių bendravimo būdas bei esminiai bruožai. Darbo etika. Komercinių ryšių užmezgimas. Sėkmės strategija. Dalykiniai susitikimai. Derybos. Verslo kelionės. Dovanos. Vaišės, tradicinis maistas, pietų etiketas. Išvados. Literatūra.


Egiptas 1953m. paskelbtas respublika. Respublikos konstitucija buvo priimta 1971 metais ir redaguota 1980 - aisiais. Ji skelbia, kad Egiptas yra Arabų Respublika su demokratine sistema. Prezidentas yra renkamas liaudies referendume šešerių metų laikotarpiui. Jis formuoja ir vadovauja valstybės politikai ir yra aukščiausias ginkluotųjų pajėgų vadas, tačiau aukščiausias valstybės valdymo organas yra vyriausybė. Įstatymų leidžiamasis organas yra žmonių asamblėja, kurią sudaro 454 nariai. Administraciškai Egiptas yra suskirstytas į 26 gubernijas, kurias valdo prezidentui nuolankūs gubernatoriai. Šiandien Egiptas yra prezidentinė, parlamentinė respublika, kurios prezidentas yra Hosny Mubarak. Egipto valstybė yra JTO narė.

Valstybinė Egipto kalba - arabų, tiksliau egiptietiškas arabų kalbos dialektas. Oficialioji kalba - taip vadinamoji "aukštoji" arabų. Tačiau didžiuosiuose Egipto miestuose dažnas moka anglų kalbą. Tačiau su egiptiečiais angliškai kalbėti reikia lėtai, tariant visas rašomąsias raides. Gana populiarios prancūzų ir vokiečių kalbos. Viešbučiuose dar galima susikalbėti dirbančiu su personalu itališkai. Rašo egiptiečiai iš kairės į dešinę. Tačiau skaičiai rašomi ir skaitomi iš dešinės į kairę.

Būtent Egipte veikia kiti gyvenimo dėsniai, kitas gyvenimo prasmės suvokimas ir ta keista ramybė, lyg plonytė linija, skirianti gyvenimą ir mirtį... Egipte nepaprastai gerbiami tėvai: senukai savo paskutiniąsias gyvenimo dienas leidžia apsupti rūpestingų šeimos narių. Egiptiečiai iš tiesų moka džiaugtis gyvenimu, niekada nenusimena. Atviri, betarpiškai bendraujantys, jie greitai tampa darugais tų, kurie pasirodė jiems mieli ir simpatiški. Tačiau egiptietis niekada nesibičiuliaus su jam nepatinkančiu pašaliečiu. Paprastai jie turi labai mažą asmeninę erdvę, tad dažnai atsiduria per keletą centimetrų nuo pašnekovo. Arabų kultūroje manoma, kad kairė ranka yra „nešvari“, tad jei nelaikote nieko, ką galima vadinti „nešvariu“, verčiau naudokite dešinę ranką. Į viršų iškelti nykščiai – egiptiečius įžeidžiantis gestas.

Daugelis egiptiečių įmonių yra mažos ir valdomos šeimos, ir jie samdo tik tuos kuriais gali pasitikėti, dar geriau jau pažįstamą žmogų.

Pagrindiniai Egipto prekybos partneriai – JAV, Italija, Vokietija, Prancūzija, Japonija, todėl itin stambiose tarptautinėse bendrovėse vyrauja tos šalies verslo ir įmonės vidaus darbo standartai.

Yra gan įprasta atvirai kalbėti apie pelno siekimą. Egipto verslininkai siekia pelno ne mažiau nei kiti, ir jie kartais gali būti ne itin santūrus. Jie siekia susitarimo, kad abi šalys turėtų naudos, tačiau niekada nepraleis progos pasimėgauti derybomis. Neretai pradinis derybų taškas būna toli nuo tiesos, todėl prieš kimbant į derybas su egiptiečiu reikia būti intin budriems ir pasirūpinti visa reikiama informacija apie sandorio objektą.

Kad pajausti egiptiečių virtuvės savitumą bei puikumą, siūloma paragauti šių nacionalinių patiekalų:

Кarkade - raudonos spalvos gėrimas iš ibiskuso lapų, pasižyminčiu maloniu rūgštoku skoniu. Patiekiamas atšaldytas arba karštas, kaip arbata.

 • Etika Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Migle
 • 21 puslapis (4292 žodžiai)
 • Kolegija
 • Etikos referatai
 • Microsoft Word 115 KB
 • Etika ir etiketas Egipte
  10 - 2 balsai (-ų)
Etika ir etiketas Egipte . (2017 m. Gegužės 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/etika-ir-etiketas-egipte.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:26