Etika ir etiketas Olandijoje


Raštinis darbas Etika ir etiketas Olandijoje. Susitikimų protokolas pradžia ir eigos įvairovė. Derybos kultūrinių veiksnių įtaka. Vadovai ir vadovavimas. Bendravimo etika. Tinkamos ir netinkamos temos. Tonas , garsumas , kalbėsena. Fiziniai gestai ir veido išraiška. Mostai ir skaičiavimas. Laikysena ir fizinis artumas. Savo paties etiškas įvaizdis įvaizdis. Kūno kalba versle ir derybose. Susitikimų protokolas apranga , punktualumas , pasisveikinimas , kreipinio forma , vizitinės kortelės , dovanos , valgiai ir gėrimai. Kreipimosi dėl darbo formos. Literatūros sąrašas.


Neskubėkite atsisėsti formaliame susiėjime: jeigu galite, palaukite, kol jums bus nurodyta vieta. Įsidėmėkite, kad vyrai, moterims įeinat į kambarį, turi atsistoti. Paduokite ranką kiekvienam atskirai grupėje susipažindami ir išvykdami: nepriimtina atsisveikinant pamoti ranka visiems susirinkusiems. Supažindinant sveikindamiesi su juo/ja neklauskite „Kaip laikotės?", „Kaip gyvuojate?", nes toks elgesys nepriimtinas. Tokiu atveju verčiau pakartokite savo pavardę, kad įsitikintumėte, jog tas asmuo žino, kas esate ir kad jūs turėtumėte galimybę dar kartą išgirsti jo/jos pavardę ir įsiminti ją. Venkite komplimentų savo kolegai, kol jūsų tarpusavio santykiai nėra artimi: olandams jie skamba nenatūraliai. Jeigu kartą sveikinotės, nėra reikalo sveikintis dar kartą su tuo pačiu asmeniu vėliau tą pačią dieną tomis pačiomis aplinkybėmis (pvz., įstaigoje). Bučiuotis neįprasta, netgi su tais, kuriuos gerai pažįstate. Įprasta apsikeisti verslo kortelėmis, jeigu įmanoma, pasirūpinkite kortelių su olandišku tekstu kitoje pusėje, tačiau tai nėra būtinybė, nes dauguma verslininkų skaito ir rašo angliškai.

Pasisveikinimas. Paplitęs įprotis paspausti ranką. Vikriai ir tvirtai ranką spaudžia vyras vyrui, tačiau ne taip smarkiai kai sveikinamasi su moterim ar kai sveikinasi dvi moterys. Rankos spustelėjimą lydi atitinkamas sveikinimosi žodis, posakis. Šypsena ir kitos nežodinio bendravimo formos nebūtinai lydi rankos paspaudimą, kai sveikinasi iki tol nepažįstami žmonės. Vyrai turi laukti, kol moteris paduos ranką pirma, o moterys gali rinktis - paduoti, ranką ar ne. Vyrai, prieš pasisveikindami, turi nusimauti pirštines ir paduoti ranką moteriai, bet moteris, prieš paduodama ranką vyrui, neprivalo nusimauti pirštinės. Kai sveikinasi daugiau žmonių vienu metu, nemandagu perkirsti rankas kitiems (suformuojant savotišką X). Vengtini neformalūs kūno judesiai sveikinantis pirmą kartą su nepažįstamais, neplekšnokite per nugarą ir kitaip nelieskite pašnekovo. Žvilgsnis susipažįstant turi likti rimtas ir įdėmus, ir išlaikomas tol, kol asmuo kreipiasi į jus. Išsikritimais atvejais olandai puola bučiuotis, tačiau tai pasitaiko gana retai, bet pvz.: užsieniečiai gyvenantys ir dirbantys Olandijoje dažnai noriai sveikinasi ne formaliu būdu su kitais užsieniečiais, taip parodydami draugiškumą, supratimą ir paramą. Olandams tai atrodo ganėtinai keistai.

Olandai vertina žmones, turinčius gilių žinių ir patirties. Jiems svarbi kiekviena detalė, o siūlymai turi būti kruopščiai suplanuoti ir logiškai sudaryti. Pirmasis susitikimas gali būti labai dalykiškas, nes olandas tiria jus ir jūsų organizaciją, jūsų idėjas: jis visada vyksta įstaigoje. Olandai iš pradžių mėgsta užvesti kokį nereikšmingą visuomeninį pokalbį, tačiau iškart pereina prie reikalo esmės. Kadangi laikas šioje šalyje nešvaistomas veltui, vertėtų suplanuoti savo susitikimą iš anksto, paruošti darbotvarkę ir ją išsiųsti prieš nustatytą datą. Gali prireikti kelėtos susitikimų, kol visi neaiškumai paaiškės ir į visus klausimus bus atsakyta. Taip pat būtina patvirtinti visus susitikimus ir pasiruošti jiems iš anksto. Atsitiktinis laiko ir vietos keitimas yra nepriimtinas. Tinkamiausias dalykinių susitikimų metas yra nuo 9 iki 10 vai. ir nuo 14 iki 16 valandos. Vėlavimas – blogo tono ženklas. Olandai linkę viską kruopščiai planuoti, nė vienas verslininkas neišsiverčia be kalendorių ar elektroninių užrašinių, todėl deryboms ir susitikimams reiktų itin kruopščiai pasiruošti, nes olandas tikrai jiems pasiruoš visu 100 procentų. Jei šios šalies verslininkai pastebės atsainumą ar „namų darbų“ stoką – gali imti nepasitikėti.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2686 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovile
  • Etika ir etiketas Olandijoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Etika ir etiketas Olandijoje. (2016 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/etika-ir-etiketas-olandijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:48
×