Etika medicinoje


Kas yra eutanazija. Teiginiai už ir prieš. Įvairūs gydytojo ir paciento bendravimo modeliai Sakralinis modelis. Etikos objektas. Moralė. Medicinos etikos tikslas. Pasaulinės gydytojų asociacijos asamblėjos “ Helsinkio deklaracija ”. Pasaulinės gydytojų asociacijos Oslo deklaracija. Organų donorystė ir transplantacija. Medicinos etikos lygmenys. Medicinos etikos istorijos laikmečiai. Pagrindiniai jų bruožai. Hipokratiškosios tradicijos bruožai. Keturios moralinės medicinos taisyklės.


Kas yra eutanazija - lengvas ir neskausmingas žmogaus ar kito gyvūno gyvybės nutraukimas, mirtis. Olandija vienintelė šalis, kurioje buvo įteisinta eutanazija.

Medicinos etika - dorovinio elgesio filosofinis pagrindimas medicinoje. Susideda iš profesionalaus elgesio norminimo klausimų, medicinos darbuotojų moralės principų ir taisyklių, paternalizmo, paciento savarankiškumo, informuotų sutikimų, konfidencialumo.

Bioetika - bio – nuo žodžio “gyvybė”, junginyje atspindi gyvybės mokslų žinias; etika – nuoroda į žmogaus vertybių sistemos pažinimą.

Pasaulinės gydytojų asociacijos asamblėjos “Helsinkio deklaracija”. Biomedicininiai tyrimai turi remtis laboratoriniais bandymais ir bandymais su gyvūnais. Bandymo aprašas turi būti išdėstytas bandymo protokole. Subjekto interesai svarbesni už mokslo ir visuomenės interesus. Tiriamojo teisė – bet kada pasišalinti iš tyrimų. Jei įtraukiamas žmogus, tyrėjas turi būti aukštos kvalifikacijos. Tyrimas leistinas tik tada, jei pakankamai įvertinama tyrimo rizika ir nauda. Gydytojas nutraukia tyrimus, jei numatomi pavojai didesni už galimą naudą. Tiriamajam paaiškinama tyrimo esmė, metodai. Visi kodeksai teikia pirmumą paciento – tiriamojo – autonomijai prieš medicinos paternalizmą.

Pasaulinės gydytojų asociacijos Oslo deklaracija Nagrinėjami aborto ir nėštumo klausimai: Pripažįstamas nėštumo nutraukimas tik “terapiniais” tikslais. Pateikiamos rekomendacijos gydytojams, sprendžiantiems nėštumo nutraukimo klausimą.

  • Microsoft Word 134 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1041 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintas
  • Etika medicinoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Etika medicinoje . (2018 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/etika-medicinoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 05:47
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!