Etiketas Indijoje referatas


Įvadas. Susitikimų protokolas pradžia ir eigos įvairovė. Derybos kultūrinių veiksnių įtaka. Bendravimo aplinka. Savo paties įvaizdis. Sprendimų priėmimo ypatumai. Kūno kalba versle ir derybose. Dovanos. Išvados. Literatūra.

Mostai ir skaičiavimai: mažylis reiškia skaičių 1, o nykštys – 5, likusieji skaičiuojami nuo mažylio. Labai įžeisite žmogų, rodydami jam smilių; atsukite delną į save ir judinkite visus keturis pirštus iš karto. Jeigu reikia parodyti kokį daiktą ar žmogų, tai darykite visu delnu, ne smiliumi. Laikysena ir fizinis artumas: dauguma indų stovi šiek tiek atokiau ir iš pradžių nedrįsta prieiti arčiau. Niekada, ypač sutikę indą pirmą kartą, neliekite jo, tik paspauskite jam ranką. Niekada netapšnokite per nugarą, neapsikabinkite, nebučiuokite. Kalbėdami niekada nelaikykite rankų kišenėse, stovėdami visada laikykite jas prie šonų. Jei vyrai ir moterys sėdėdami nori sukryžiuoti kojas, tai kukšnis negali būti virš kelio (moterims priimtinas būdas yra sukryžiuoti kulkšneliais); negalima atsukti batų padų į kitus žmones). Įsidėmėkite: viešumoje visada geriau elgtis oficialiai. Niekada nekramtykite gumos, nesikūprinkite, nesilenkite virš daiktų. Indijoje tik vienu atveju sulaužoma fizinio artumo taisyklė, t.y. transporte, kur sausakimša žmonių ir nesiliesti neįmanoma, taip pat judrioje gatvėje, kur jus gali stumtelėti ar bakstelti praeiviai.

Indų kultūra, etiketo ypatybės yra savitos. Vykstant į šią šalį būtina bent jau su pagrindinėmis kultūros ypatybėmis susipažinti ir jas žinoti. Indijoje labai svarbu prasimušti versle ir tai suteikia prestižą. Šioje šalyje kūrybingumu žavimasi, ypač kai jis atsiskleidžia sunkiomis aplinkybėmis.Indai paprastai linkę derėtis ir pirmiausia derybas laiko pergalės pralaimėjimo galimybe. Jie puikiai supranta sutartis ir sutačių teisę, derybos dažniausiai būna labai įtemptos, nes kiekvienas klausimas atidžiai ir kruopščiai svarstomas.

Kiekviena kultūra ypatinga ir savita, turi tiek tam tikrų savo pranašumų tiek - trūkumų, tad labai svarbu vykstant į tam tikrą šalį, bent kiek atidžiau apžvelgti tos kultūros ypatybes, kad nepadaryti lemiamų tam tikrų klaidų.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2695 žodžiai)
  • Olimpija
  • Etiketas Indijoje referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Etiketas Indijoje referatas. (2015 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/etiketas-indijoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 12:33
×