Etiketas ir jo svarba versle


Etiketas referatas. Etiketo samprata. Etiketas referatai. Etiketo referatas. Etiketo svarba darbe su zmonemis. Spa etiketas diplominis darbas. Etiketo svarba. Referatas api etiketa prie stalo. Turkij etiketas referatas. Referatas etiketas.

Etiketas ir jo svarba versle. Tarpusavio santykių valdymo procese kultūros taisyklių formavimas ypač būtinas šiandien, kai mes formuojame laisvos rinkos ekonomiką, kur didelę reikšmę turi ne fondai, paskyros ir įsakymai, o žmonių tarpusavio santykių, profesinės ir valdymo etikos normos.

Tarpusavio santykių valdymo procese kultūros taisyklių formavimas ypač būtinas šiandien, kai mes formuojame laisvos rinkos ekonomiką, kur didelę reikšmę turi ne fondai, paskyros ir įsakymai, o žmonių tarpusavio santykių, profesinės ir valdymo etikos normos. Mkhgjfjhgj.

Etiketas labiau liečia mūsų tarpusavio santykių taisykles, kuriomis reguliuojame mūsų tarpusavio veiksmus su aplinkiniais. Liudviko xiv laikais prabangaus priėmimo metu sveyčiams įteikdavo korteles, ykuriose būdavo syurašytos elgesio taisyklės. Jos buvo vadinamos etiketėmis. Iš čia ir kilo terminas etiketas . Šiandien – tai išsiauklėjimas, geros mageros manieros ilgina žmogaus gyvenimą, tausoja nervus, ir atvirkščiai. Daugelio konfliktų priežastis yra paprasčiausių elgesio taisyklių nežinojimas. O ar taip jau sunku jas išmokti?.

Galima atleisti beraščiams, tačiau nežinoti gero elgesio pagrindų baigusiam bent jau vidurinę mokyklą ar gimnaziją, ką jau kalbėti apie aukštąją, – neatleistina.

Kita kalba, kad šiuo metu, vykdant mokyklų reformas, rengiant aukštųjų mokyklų mokymo programas, visai pamirštama apie tokią discipliną visiems, be išimties, o juk svarbu kuo anksčiau pradėti mokytis elgesio kultūros, kad geros manieros, gražus elgesys, inteligentiškumas taptų įpročių. Šios pamokos ypač nelengvos pirmos kartos verslininkams, kurie dažnai skinasi kelią apgraibomis, mokosi iš savo klaidų. Ne veltui anglai sako: norint tapti tikru džentelmenu reikia, kad namuose būtų trijų kartų universiteto diplomai – senelio, tėvo ir sūnaus .

Elgesio kultūra – žmonijos kultūros dalis, ji reikalauja laikytis svarbiausių bendravimo taisyklių, būti paslaugiems, mandagiems bei taktiškiems. Elgesio kultūrai priklauso ir nuo drabužių, kalbos, judesių kultūra. Gražus elgesys – tai menas ir sėkmės garantas. Palankumą žmonėms galima parodyti įvairiai: žodžiais ir veiksmais, veido išraiška, raštu (rašant laišką, kvietimą, sveikinimą ir pan. ). Vadinasi, mandagūs gali būti tik dėmesingi, jautrūs, tolerantiški, taktiški žmonės.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1147 žodžiai)
  • Žydrė
  • Etiketas ir jo svarba versle
    10 - 1 balsai (-ų)
Etiketas ir jo svarba versle. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/etiketas-ir-jo-svarba-versle.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 18:01
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo