Etiketas pagal Italus


Etiketas pagal italus. Italija. Italijos geografinė padėtis. Italijos vėliava. Trumpai apie Italiją. Menas Italijoje. Itališka virtuvė. Žymiausi patiekalai. Valgių tiekimas. Etninės grupės. Italų būdo savybės. Italų aprangos stilius. Verslo etiketas. Vadovavimo stilius ir derybos. Susodinimas prie stalo. Gėrimai ir tostai. Punktualumas. Pagarbūs kreipiniai. Supažindinimas. Fizinis sveikinimosi stilius. Įdomūs faktai apie Italiją. Literatūros šaltiniai.


Oficialiai Italija vadinama Italijos Respublika (Italian Republic) Beveik keturi penktadaliai Italijos vietovių yra kalnuotos Gyventojų skaičius siekia 59 802 080 ( 2016 metų duomenimis) valiuta – euras Nacionalinė kalba – italų Valstybės prezidentas šiuo metu yra Sergio Mattarella Religija – katalikybė Garsėja savo įspūdinga architektūra, menu.

Tai viena populiariausių virtuvių pasaulyje. Italija – spagečių, picų, alyvuogių, aliejaus, espreso bei kapučino. Parmezano sūris – neatskiriama itališkų patiekalų dalis. Itališka virtuvė įvairi ir skirtinga visoje Italijoje. Tai ne tik tradiciniai makaronai, tačiau ir gausybė pasaulio augalų kultūrų – citrusiniai vaisiai, persikai, riešutmedžiai, žuvies, sūrio patiekalai. Vieni seniausių itališkų patiekalų tai: aliči ( svieste keptos sardinės), kalamiri ( skridinėliais pjaustyti dešimtkojai su žalumynais) bei žinoma pica su daugybe įvairių įdarų. Dauguma italų pamėgtas maistas šiomis dienomis – sriuba puodelyje.

Užkandžiai: antipasto (rūkyta mėsa, alyvuogės, grybai, ančiuviai, artišokai, ivairūs sūriai..), karpačio ( plonai pjaustyta žalia mėsa ar žuvis dažniausiai pateikiami su citrina, alyvuogiu aliejumi ar Parmezano sūriu) Pagrindiniai patiekalai: pica, pasta (spagečiai, makaronai), lazanija, ravioliai Sriubos: minestrone (pupelės, svogūnai, saliera, morkos, pomidorai su ryžiais ar makaronais) Desertai: tiramisu, panetone (saldi duona).

Italai sudaro net 91% visų Italijos gyventojų.

  • MS PowerPoint 3444 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (1497 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Etiketas pagal Italus
    10 - 2 balsai (-ų)
Etiketas pagal Italus. (2018 m. Vasario 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/etiketas-pagal-italus.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 13 d. 21:12
×