Etiketas Rusijoje Rusijos ypatybės


Etiketas Rusijoje Rusijos ypatybės.

Dauguma mokinių rankas kišenėse suvokia kaip laisvą, nevaržomą elgesį, o kai kurie politikai taip demonstruoja savo artumą tautai. Jei paklausime etiketo specialistų, kaip sukuriamas įspūdis, jie vis dėlto atsakytų, kad dauguma žmonių nepritaria tokiam elgesiui (kai rankos laikomos kišenėse). Visų pirma, jeigu sveikinantis ir atsisveikinant viena ranka lieka kišenėje, dauguma žmonių laiko tai nedėmesingumu, netikrumu ir net tik nepagarba, bet ir tam tikra panieka. Nieko tokio, jei neformalioje aplinkoje, pavyzdžiui, per vakarėlį, šnekučiuojantis į kišenę įkišama tai viena, tai kita ranka. Blogiausiu atveju, kad nereikėtų nuolat kovoti su pagunda, užsisiūkite kišenes.

Mandagumas, tai sugebėjimas pajusti, kokios taisyklės tam tikroje situacijoje yra tinkamos; tai padeda surasti aukso viduriuką tarp atstumo ir artumo, ir suteikti kiekvienam tiek erdvės, kiek jam reikia. Apskritai, praktiniais ir psichologiniais sumetimais galima išskirti keturias atstumo erdves:

Visuomeninė erdvė – Jus galima gerai įžiūrėti didesnėje žmonių grupėje;

Kompanijos (draugijos) erdvė – mažai vieni kitais pasitikintys žmonės vieni nuo kitų laikosi per vieną ar tris metus: vakarėliuose, geležinkelio stotyse, mugėse ar laukiamuosiuose;

Asmeninė erdvė – tai atstumas nuo pusės iki vieno metro;

Intymi (privati erdvė) – apie pusės metro atstumas. Jis tinka ir asmeniniams susitikimams.

Niekada nevėluokite į koncertus, spektaklius ar filmus kino teatre. Gal jūs daug ir neprarandate, tačiau tai yra labai nemandagu. Ypač atlikėjų ar aktorių atžvilgiu.

Atėjus būtinai sėskite tik į savo vietas. Nors ir įsitikinote, kad geresnėje kėdėje niekas nesėdi, tačiau vėluojantys žiūrovai gali ateiti ir į antra spektaklio dalį, po plojimų koncerte ar truputi vėluoti į filmą. Prieš prasidedant spektakliui ar filmui jūs įspėja, kad išjungtumėte savo mobiliuosius telefonus. Taip reikėtų pasielgti nedelsiant, kadangi vėliau galite ir pamiršti. Jeigu kino teatre suskambus telefonui ir nėra didelės tragedijos, tai teatre žmonės tai gali priimti kaip didelį įžeidimą ir nepagarbą jiems. Be to, tai labai trukdo aktoriams, juos blaško. Jeigu jau atsidūrėte tokioje nemalonioje situacijoje, ir spektaklio metu suskambo jūsų telefonas – tyliai atsiprašykite artimiausių kaimynų. Prasidėjus spektakliui ar filmui nešnekėkite su kaimynu – tik esant būtinumui ir kuo tyliau. Tačiau jokiais būdais garsiai ar pusbalsiu nesidalinkite ispūdžiais apie spektaklį ar filmą. Tam teatre yra skirtos pertraukos. O filmą galėsite aptarti jam pasibaigus pakeliui namo ar kavinėje.

Įeiti į salę prasidėjus koncertui galima tik atlikėjui baigus kūrinį, plojimų metu.

Teatre, operoje, koncerte, kino teatre pro sėdinčius žmones turite praeiti žiūrėdami (atsisukę) į juos. Graži nugara galbūt ir gali pakerėti, tačiau niekam nėra žavu spoksoti į žmogaus sėdmenis. Jei pro eilę eisite atsisukęs į žmogų ir dar pasveikinsite jį šypsena, didelė tikimybė, kad jie tai įvertins ir atsistos jūsų praleisti; kiti paseks jų pavyzdžiu. Visai kitaip reikia elgtis banžnyčioje: ten praeiti pro eilę reikia atsisukus veidu į altorių.

Padėti reikia tam , kuriam reikia pagalbos. Deja, šiandien visi žmonės yra nepatiklūs. Ar tikrai žmogui reikia pagalbos, ar tai tik spąstai jums įvilioti? Be to, reikia atkreipti dėmesį ne tik į jėgas ir ar galite padėti, bet ir į kitas, tokias kaip ar daug žmonių ir koks paros metas. Jei jūs moteris, geriau pagalbą iškvieskite telefonu ar nueikite ką nors pakviesti. Jei jūs vyras ir jeigu esate ne vienas, galite žmogų palydėti pas gydytoją, arba, jei jis gali eiti, palydėti į transporto stotelę, o jeigu žmogus prašo, iškviesti taksi. Tačiau niekas negali tikėtis, kad apmokėsite kelionę ar nepažįstamą žmogų sodinsite į savo automobilį.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3055 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vika
  • Etiketas Rusijoje Rusijos ypatybės
    10 - 5 balsai (-ų)
Etiketas Rusijoje Rusijos ypatybės. (2015 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/etiketas-rusijoje-rusijos-ypatybes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:36
×