Etikos egzaminas


Deskriptyvinė etika. Normatyvinė etika. Socialinė lygybė ir teisingumas. Pirmoji nuostata Verslas neturi nešti ir didinti skausmo kitiems žmonėms. Antroji nuostata Verslininkas turi mokėti dorai uždirbti pinigus. Ketvirtoji nuostata Verslininkas turi sąžiningai vykdyti savo įsipareigojimus partneriams ir siekti , kad šie taip pat elgtųsi su juo. Penktoji nuostata Verslininkas visada rizikuoja , bet ši rizika turėtų būti pagrįsta , o atsakomybė už jos pasekmes – asmeniška. Septintoji nuostata Verslininkas pirmiausia turi mylėti žmones , o tik paskui pinigus. Vidinė savaiminė.


Etika – tai, kas perimama “iš išorės” – per tradicijas, papročius, visuomenėje susiklosčiusias pažiūras, šeimoje; “įsitikinimas”, “vidinė laikysena”.

Etika – tai, kas turi tapti žmogaus vidiniu dalyku, jo paties vertybėmis.

3.2. Normatyvinė etika - pateikia normas ir vertybes, kuriomis remiantis elgesio faktai vertinami “iš išorės”.

5.1. Efektyvumas - tai tinkamas darbo atlikimas, įveikiant pasitaikančias kliūtis ir siekiant kuo didesnio gėrio klientui ir visuomenei. Apskaičiuojamas, palyginant gautą rezultatą ir jam pasiekti reikalingas sąnaudas (pinigines lėšas, darbuotojus, laiką, pastangas ir pan.). Efektyvumą lemiantys veiksniai (pagrindiniai): techniniai (įgūdžiai, priemonės), gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti, gebėjimas planuoti veiklą, atskaitingumas ir dėmesys rezultatams.

5.2. Ekonomija – tai kliento ir visuomenės interesų tenkinimas kuo mažesne kaina. Apskaičiuojama, palyginant gautą rezultatą ir jam reikalingus išteklius. Riboti ištekliai – geriausias rezultatas. Ekonomija visuomet turi būti derinama su efektyvumu!

5.3. Socialinė lygybė ir teisingumas reiškia, kad prekės ir paslaugos turi būti teisingai paskirstomos visiems visuomenės nariams.

6.1. Paternalizmas - tai pernelyg didelis globėjiškumas kliento atžvilgiu. Specialistas stengiasi pats priimti visus sprendimus kliento labui. Tai atsiranda dėl neatsižvelgimo į kliento norus, vertybes, požiūrį.

6.2. Elitizmas - tai tam tikros profesijos atstovų nuostata, kad jie yra pranašesni už likusią visuomenės dalį. Tokios nuostatos susiformavimui įtaką gali turėti visuomenės vertinimas ir pačių specialistų požiūris. Atsiranda nes piktnaudžiaujama esama padėtimi.

  • Etika Konspektas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1319 žodžiai)
  • Karolina
  • Etikos egzaminas
    10 - 9 balsai (-ų)
Etikos egzaminas. (2016 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/etikos-egzaminas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 15:59
×