Etikos kodekso misija retorikai


Etikos kodekso misija. 2015-12. Įvadas. Sudėtingėjant socialiniam gyvenimui. Tarpininkauti formaliuose santykiuose tarp visuomenės ir atskiros profesijos ar organizacijos atstovų. Etikos kodekso tikslai. Etikos teorijos. Etikos teorija - tai etinių principų visuma susidedanti iš trijų dalių etinių standartų. Etikos problemos. Etikos problema – tai netinkamai padarytas sprendimas ar atliktas veiksmas. Retorinė situacija. Neseniai priimtas darbuotojas savo viršininkui paaiškina. Veiksmai ar žodžiai, kuriais sąmoningai norima nuslėpti. Kartais apgaulė ir melas gali būti pateisinami. Išvados. Etikos kodeksai, priklausomai nuo savo struktūros. Literatūra. ANZENBACHER, A. 1998. Etikos įvadas. Vilnius BARANOVA, J. 2002. Etika filosofija kaip praktika.

Etikos teorija - tai etinių principų visuma susidedanti iš trijų dalių: etinių standartų, etinių principų, etinių vertinimų. Išskiriamos trys pagrindinės etikos teorijos: deontologija ( akcentuoja paties veiksmo ar sprendimo turinį, pabrėžia principus, susijusius su tam tikru konkrečiu veiksmu, pareigų vygdymą ir kitų teisių gerbimą); teleologija ( akcentuoja veiksmo ar sprendimo tikslumą ir juos vertina pagal jų sukeltas pasekmes); teisingumo teorija ( vertinti sprendiimus ar veiksmus nešališkai, teisingai).

Neseniai priimtas darbuotojas savo viršininkui paaiškina, jog negalėjo laiku atlikti jam paskirtos užduoties dėl asmeninių prolemų šeimoje. Nors tikroji užduoties neatlikimo priežastis yra ta, jog darbuotojas nesugeba tikslingai suskirtstyti savo darbotvarkės ir atlikti darbus laiku, organizuotai. Baimė jog, jis gali negauti norimos pozicijos dėl prastų sugebėjimų paskatino darbuotoją meluoti viršininkui.

Šioje situacijoje asmuo sąmoningai apgaudinėja – siekia nuslėpti tiesą. Tačiau jo motyvacija negali pateisinti pasirinktos satykių su vadovais taktikos. Taip darbuotojas rizikuoja tapti melagiu.

  • Etika Skaidrės
  • MS PowerPoint 191 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (516 žodžiai)
  • Gabrielė
  • Etikos kodekso misija retorikai
    10 - 6 balsai (-ų)
Etikos kodekso misija retorikai. (2015 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/etikos-kodekso-misija-retorikai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:27
×